✅ Сучасна проза

Сучасна проза: що почитати?

З того часу, коли люди почали писати книжки, пройшло вже так багато часу, що кількість літературних творів навіть не варто пробувати підрахувати. Колись було так, що автори, які щось писали, робили це виключно у віршованій формі. Тоді просто не існувало нічого іншого, окрім поезії, яка могла бути дуже різною – римованою і не зовсім, зрозумілою і надто метафоричною і образною…

В якийсь момент на противагу поезії прийшла проза. Вона була схожа на звичайну розмову двох людей, які говорять не римованими фразами, а простими словами. А далі вже почала з’являтись і художня література, яка розділялась на жанри і піджанри. І от сьогодні ми маємо величезне розмаїття прозових творів, серед яких кожен може обрати те, що йому буде цікаво.

Звісно, кожен сам робить вибір – читати йому повноцінні книжки чи обмежитись короткими статтями чи історіями, якими переповнений сьогодні інформаційний простір. Тільки варто пам’ятати, що жодна стаття, навіть якщо вона написана професіоналом, не зможе занурити читача в історію так глибоко, як це може зробити книга.

Чоловіча / жіноча: чи варто ділити літературу?

Є універсальні твори, які цікаво читати всім, незалежно від статі і віку. Але далеко не кожен автор здатен так писати. Зазвичай письменники і письменниці розраховують на певну аудиторію, яка буде читати їх роботи. Тому сучасна українська жіноча проза, наприклад, пишеться з урахуванням інтересів жіноцтва, яке живе у 21 столітті, і жанрів у ній поєднується багато.

Те, що точно будуть читати дівчата і жінки, можуть не оцінити чоловіки, тому для них автори пишуть твори дещо інші, які відрізняються за стилем, подачею, навіть енергетикою. Не варто забувати й про те, що маленькі читачі теж хочуть отримувати нову літературу. Та батькам не варто хвилюватись, бо сучасна дитяча проза активно розвивається і поповнюється талановитими авторами, які пишуть і з гумором, і з позитивом, і з любов’ю до своїх маленьких читачів.

Якщо ви шукаєте, де можна сучасну українську прозу читати онлайн, то залишайтесь на нашому сайті, бо тут вже зібрана велика колекція творів різних письменників, чиї імена або вже відомі, або стануть такими зовсім скоро. Окрім того, вам не обов’язково весь час «зависати» на сайті, коли хочеться почитати щось, бо ми надаємо можливість скачати сучасну прозу українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон, щоб улюблені твори завжди були з вами. З нами ваше дозвілля буде цікавим і приємним.