🖋️ Вірші

Сортирувати за:

Вірші, що зачіпають душу: українська поезія у великій колекції

У шкільний час вірші у нас асоціюються лише з їх виснажливим заучуванням. Як би сумно це не звучало, але школа мало кому прищепила любов до поезії. Але вірші – це окремий вид літературного мистецтва, який може відкритися кожному у віці.

Ми зібрали для вас вірші українських поетів, які писали на самі різні теми. Сумні і смішні, короткі та довгі, про події та про природу. Багато з них є у шкільній програмі, але більшість ви будете читати вперше.

Чому варто читати вірші у будь-якому віці?

Вірші, а також маленькі віршики, не займуть багато часу – їх можна прочитати за кілька хвилин. Вірші довго не читають, але навіть невеликий фрагмент може залишитись у пам’яті надовго, якщо не на все життя.

Українська поезія заставляє дивитися на світ іншими очима – очима того, хто і написав ці твори. А тому ви зможете бачити більше, озиратися, насолоджуватися кожним днем, зрозумієте, що таке справжнє кохання, любов до рідного краю.

Про що писали поети в минулому і сьогодні? Є багато популярних тем, які можна зустріти у віршах:

  • українські вірші про осінь, зиму, весну, літо. Опис природи та зміну сезонів – це щось максимально зворушливе і сильне. Адже прийнято вважати, що наймогутніша істота на Землі – це людина. Але то далеко не так – природа може значно більше. Часто автори порівнюють жінок з різними порами року. Гарні вірші про осінь розказують про те, яке наше життя яскраве – треба лише краще дивитися. Весною все розквітає – зароджується нове життя. Літо – це сміх дітей, забавки. Зима – філософський період, коли хочеться затишку і спокою;
  • вірші для дітей розказують про життєві істини, які варто знати дитині вже змалку. Що таке любов, добро та зло, чому варто чинити по совісті? Особливо вірші читають малечі, щоб вона швидше засинала – так робили всі батьки, як і співали колискові. Найкращі дитячі вірші – це прості оповідання, які легко запам’ятати та навіть вивчити. Старшим дітям буде цікаво читати про школу;
  • про мову. Українська мова дуже гарна, мелодійна, співуча. Це можна зрозуміти, коли починаєш читати вірші відомих українських письменник – і вже не можеш зупинитися;
  • про маму. Мама – найголовніша людина в житті кожного. І коли ти покидаєш дім батьків, ти сумуєш і за рідним краєм, і за лагідними руками своєї мами. Такі твори проникають в душу – до сліз зворушливо їх читати.

Також у віршах можна читати про вишиванки – національне вбрання українців. В кожному елементі вишивки заховано певний зміст, послання.

Але найголовнішою темою віршів українською мовою є любов до життя. Український народ пережив багато страждань і несправедливості, голодомор, але не втратив жаги до життя та свободи. І це говорить про силу, доброту та відданість своїй землі.

Ми зібрали для вас сучасні та старі любовні вірші для коханого і коханої, про історію України, про природу, та кумедні маленькі вірші для дітей. Їх варто прочитати, щоб наповнити свою душу світлом та любов’ю.