Леся Українка

Леся Українка

  • Дата народження: 25.02.1871
  • Країна: Україна

Біографія Лесі Українки

Леся Українка – видатна українська поетеса, драматург, перекладачка, фольклористка. Найвідоміші її поетичні драми: «Лісова пісня», «Бояриня», «Камінний господар».

Роки дитинства

Народилась Лариса Петрівна Косач (саме так звучить справжнє ім’я поетеси) 25 лютого 1871 року у родині відомої дитячої письменниці Олени Пчілки. Батько був юристом за фахом, а дядько, Михайло Драгоманов, – ученим і громадським діячем. У родині було ще п’ятеро дітей.

Леся Українка в молодості

У дім до Косачів часто приходили гості, серед яких були представники мистецької інтелігенції, видатні особистості, просто талановиті люди. У такій творчій атмосфері майбутня авторка видатних творів зростала і відшліфовувала свій талант.

У віці 4 років Леся (так її називали вдома вже тоді) навчилась читати, а у 6 – вишивати. Перший вірш українською, який мав назву «Надія», вона написала у 9-річному віці, а до 13 років надрукувала дві поезії. Саме тоді, дослухавшись до поради матері, дівчина взяла псевдонім Леся Українка. Ще через рік була надрукована поема «Русалка». А сьогодні весь світ може читати друковані та електронні книги, у яких містяться кращі твори геніальної письменниці, повністю занурюючись у її світ.

Хвороба

Проблеми зі здоров’ям почались з раннього дитинства. Леся була слабкою і кволою від народження, але ніхто не знав, з якою хворобою їй доведеться боротись все життя. Коли лікарям вдалось поставити діагноз, виявилось, що це туберкульоз кісток. У 1883-му році довелось робити операцію з видалення кісток на лівій руці (через що потім вона не могла грати на фортепіано, хоча мала здібності), але пізніше з’ясувалось, що кістки правої ноги також хворі.

Лише у 1899 поетесі зробили операцію у Берліні, після якої мисткиня відчула полегшення і змогла ходити значно краще, ніж раніше. Через хворобу біль, який то стихав, то посилювався, відчувався постійно. Якщо дивитись на її хронологію життя, то у 1907 хвороба «зайшла з іншого боку», проявившись вже у формі туберкульозу нирок. На жаль, повністю вилікувати її було неможливо, але полегшення приносила зміна клімату, тому Українка провела кілька зимових сезонів у Єгипті.

Творча особистість

Через хворобливість Леся не могла відвідувати звичайну школу, але була домашня освіта. Багатьом наукам її вчила мама, були також приватні вчителі, а ще – книжки, які читались «запоєм». Від природи у Лесі були здібності до мов. У списку тих, якими вона вільно володіла, крім української, були: російська, французька, італійська, польська, болгарська, німецька. Такими ж мовами поетеса могла писати, а ще – робити переклади різних творів.

Українська письменниця Леся Українка

Людям, які будуть читати онлайн книги Лесі Українки у нашій віртуальній бібліотеці безкоштовно і без реєстрації, не завадить дізнатись, що найпершим джерелом творчості для неї була власна душа, а якщо точніше, то внутрішні переживання. А другим по значущості джерелом були враження від прочитаних літературних творів. А от реальне життя майже не давало натхнення.
За роки життя Українка встигла надрукувати лише три збірки своїх поезій, серед яких «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899). Але у повній мірі познайомитись з творчістю цієї видатної особистості світ зміг лише після її смерті.

Кохання у житті поетеси

Подейкують, що першим коханням Лесі, якій було 15 років, став студент Максим Славінський, товариш її старшого брата Михайла. Але парою вони так і не були, тому достеменно невідомо, які насправді почуття їх поєднували.

У віці 24 років Леся познайомилась з Нестором Гамбарашвілі, який винаймав у будинку її родини кімнату. Але з ним теж не склалось (він одружився з іншою). А літом 1897 у Ялті Українка познайомилась з Сергієм Мержинським. Він також лікувався від туберкульозу.

На жаль, він швидко згасав, а Леся була поруч і бачила його страждання. Під впливом емоції від цього народилась поема «Одержима», сповнена драматизму. А от офіційним чоловіком письменниці став її добрий друг Климент Квітка, який був на 9 років молодшим. Можливо, пристрасті між ними і не було, але довіра, повага і душевний зв’язок їх з’єднали на довгі роки.

Леся Українка та її чоловік Климент Квітка

Шість років Українка прожила у шлюбі, а на 43-му році життя її тіло не витримало виснажливої хвороби. Померла вона у Грузії, в місті Сурамі.

На нашому сайті ви можете скачати всі книги Лесі Українки у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (ртф) або слухати їх у форматі аудіо. Пам’ятники і музеї імені Лесі Українки розташовані у різних країнах, її обличчя можна побачити на грошах та поштових марках. Окрім того, їй присвячені документальні і художні фільми, а в театрах продовжують ставити вистави за її творами.


Цікаві факти про Лесі Українки розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Лесі Українки українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Лесі Українки. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Лесі Українки саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали читати онлайн або скачати повністю безкоштовно всі книги Лесі Українки українською у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф).

Відгуки на письменника «Леся Українка»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *