Аудіокниги

Сортувати за:

Українська аудіокнига – історія появи

Сьогодні мало знайдеться людей, які не знають, що таке аудіокнига, бо з того часу, коли звукозаписи стали частиною буденного життя, з’явилась можливість і книжки слухати, а не просто читати. А відбувся цей прорив у 20 столітті. Спершу люди слухали записи на платівках, потім перейшли до магнітофонних касет, далі – до компакт-дисків, а сьогодні це файли у mp3-форматі.

Якщо говорити про аудіокниги українських письменників, то їх записувати почали в 1960 роках для Українського товариства сліпих. Оскільки для роботи залучались професійні диктори, які працювали на радіо, якість записів була дуже високою. За роки роботи була створена ціла бібліотека аудіокниг українською мовою – унікальна, велика і дуже якісна.

Ситуація змінилась у 1990-х, коли суттєво зменшилось фінансування Будинку звукозапису УТОС. Це негативно вплинуло на якість записів, бо начитували тексти вже непрофесійні диктори. Ще за радянських часів записувалось багато хороших аудіокнижок для дітей та для підлітків, і ця традиція продовжується по сьогодні, а новітні технології дозволяють знову робити якісні записи, а не лише оцифровувати старі.

Де можна слухати онлайн аудіокниги українською мовою безкоштовно?

У 21 столітті інтернет став невід’ємною частиною життя людей, а доступність до нього полегшила людям і доступ до книг – електронних і аудіо. Тепер цікаві аудіокниги можна просто завантажити на телефон і слухати їх в дорозі (але не за кермом) чи під час приготування їжі. А якщо хочеться, наприклад, розважити малюка, йому теж можна вмикати дитячі книжки, озвучені різними голосами.

Що ж стосується дорослих, то тут вибір дуже широкий: і психологія, і мотиваційні книжки, і красиві історії про кохання, і класичні романи, і мотивуюча література для саморозвитку, і все про бізнес (поради, рекомендації, досвід інших людей). Кращі роботи різних авторів можна слухати у будь-який час, а особливо зручно буде це тим, хто значно краще сприймає інформацію аудіально, тобто на слух.

На нашому ресурсі ви знайдете як аудіокниги сучасної української літератури, так і твори іноземних авторів, озвучені українською мовою. Дуже зручно, що можна скачати (завантажити) аудіокниги українською мовою на телефон безкоштовно, без реєстрації та смс і слухати їх, навіть не під’єднуючись до світового «павутиння».

Наша колекція аудіокниг регулярно поповнюється, тому навіть якщо ви поки що не знайшли книгу, яку хотіли, вона може з’явитись на сайті згодом. Тому заходьте до нас частіше, а ми вам завжди будемо раді!