«Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера»
Ярослав Стельмах

Про книгу «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха

Читати онлайн книгу «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослав Стельмах українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Митькозавр iз Юркiвки
Ярослав Михайлович Стельмах


Шкiльна бiблiотека украiнськоi та свiтовоi лiтератури
…Історiя ця починалася зовсiм звичайно. П’ятикласники Сергiй та Митько приiхали на лiтнiй вiдпочинок у село. Вчителька ботанiки дала iм завдання – зiбрати колекцiю комах. Але хто ж мiг уявити, що замiсть комах дотепнi та непосидючi хлопцi будуть полювати… на страшну химеру, що живе в озерi. Бешкетнi друзi вирiшили, що назва украiнського села Юркiвка походить вiд юрського перiоду, i тому, на iхню думку, в мiсцевому озерi мешкае щось на кшталт доiсторичного динозавра. Але звiдки взялася та потвора i як ii спiймати? Тож друзi починають дiяти.

Про незвичайнi, кумеднi й таемничi пригоди Сергiя та Митька (й не тiльки iх) розповiдае вiдомий украiнський письменник Ярослав Стельмах у своiй книжцi «Митькозавр iз Юркiвки».

Ярослав Стельмах

Митькозавр iз Юркiвки

© Л. В. Хмелевська (правонаступниця Я. М. Стельмаха), 1985, 1983

© Л. В. Хмелевська, пiслямова, 2012

© О. А. Гугалова-Мешкова, художне оформлення, 2021

© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2010


* * *


Вiкентiй Прерозумний (кiноповiсть)

Роздiл І


Сумнолистого жовтневого полудня брiв Вiка додому. Нiщо не радувало його – нi погожий суботнiй день, анi завтрашнiй вихiдний. На душi в хлопця шкребли коти. І не тi коти, яких часто ще можна бачити в рамочках на стiнах квартир або ж базарного дня у тьоть чи дядь з червоними обличчями – пухнастеньких котикiв з голубими очима й рожевими бантиками на шиях, – а бруднi й жилавi коти, королi задвiркiв i горищ, котрi пружнисто никають мiстом, зневажливо скалячись на перехожих. Тi коти, що, не вагаючись i митi, заводять одчайдушнi бiйки за парканами чи просто на вулицях i виповнюють моторошним нявчанням тишу поснулих вулиць уночi.

І от сьогоднi, тiльки-но Вiка вийшов iз школи, п’ятеро чи шестеро харцизяк i допалися до його душi.

А причиною цьому була сьогоднiшня ж таки розмова iз класним керiвником Людмилою Петрiвною.

– Вiкентiю, – мовила пiсля п’ятого уроку Людмила Петрiвна, – ти мене дивуеш. Бiльше того – непокоiш. Четвертий клас – це вже, можна сказати, порiг зрiлостi. Пiсля четвертого класу ти пiдеш до п’ятого, станеш майже дорослим.

Відгуки на книгу «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера» Ярослава Стельмаха у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

602 переглядів