Казки

Сортирувати за:

Відправляйтеся в світ добра і чудес з чарівними казками!

Цікава казка – це справжня пригода для дитини: з нею він пізнає світ, уявляє себе відважним лицарем або великим мандрівником, вчиться розрізняти добро і зло … Персонажі з дитячих казок залишаються з нами на довгі роки, адже вони – наші приклади для наслідування, що дають важливі життєві уроки, що призводять в світ відкриттів, розваг, гумору.

Перші казки потрібно починати читати вже з першого року життя. Для новонароджених підійдуть невеликі казкові сюжети, які він буде вбирати разом з голосом і інтонацією батьків. На нашому порталі ви зустрінете прості і короткі казки, на яких виросло кілька поколінь. Їх вічні цінності не втратять актуальності ніколи, адже це – основа, з якої має починатися виховання дитини.

Казки для найменших – це сюжети про природу і тварин, вірші і потішки, в яких закладено виховний зміст. Слухаючи їх, діти бачать перед собою навколишній світ в зрозумілому їм форматі, відчувають красу природи, знайомляться з першими моральними нормами. Казки розвивають спостережливість і мислення, закладають прагнення до отримання нових знань, читацький інтерес.

З цікавими фантастичними казками приємно засипати: неймовірні історії забирають до мрій і фантазій, і, слухаючи перед сном про пригоди й подвиги, здається, що опинишся там разом з персонажами. Яскраві сни можуть стати продовженням казкового сюжету. Казки для дітей на ніч допомагають відмінно відпочити і розслабитися, швидше заснути, занурившись в світ чарівництва.

Серед тематичного розмаїття наш сайт може запропонувати казки про фантастичних істот і шкільних пригоди маленьких непосид, про драконів і гномів, про міжгалактичних подорожах і зіркових боях … Для дівчаток більше підійдуть історії про тварин, прекрасних принцес і романтичні пригоди. Для хлопчиків найбільш цікаві будуть сюжети з елементами екшену і фантастики: про битви, подорожах, великих відкриттях.

Повчальні казки – прекрасні життєві уроки

Навіть маленька казка має величезний пізнавальним і виховним потенціалом, тому такі книги повинні стати першими підручниками для малюка. Співучий і просту мову, повторювані мовні звороти, виразні персонажі, яскраві ілюстрації – такими мають бути перші самостійно прочитані казки.

Деякі казки перетворюються в цілу гру: дитина розгадує головоломки і загадки, допомагаючи головним героям, просуваючись разом з ними до потрібної мети, проходячи справжній квест. Так малюк стає повноцінним учасником казкової історії, пропускає через себе перемоги і поразки, вчиться взаємодопомоги, цілеспрямованості, розвиває логіку і винахідливість.

Кожен вік має свої переваги в літературі. Для дошкільнят підійдуть невеликі казки з зрозумілим сюжетом і виразним чарами. У цьому віці діти вчаться читати, і важливо, щоб перші прочитані твори захоплювали дошкільника, прищеплюючи любов до читання і розвивали допитливість, прагнення наслідувати позитивним персонажам.

Однак бувають казкові сюжети, де майже не зустрінеш магії, прекрасних принцес і відважних принців, крилатих коней і чарівних паличок. У таких побутових казках відбивається наша дійсність, а їх виховне значення важко переоцінити. Дітям будь-якого віку цікаво читати про своїх ровесників і їх курйозних пригоди, про подвиги, на які здатні навіть малюки.

В таких казках часто зустрічаються приклади вірної дружби і взаємовиручки – саме те, з чим повинні прийти діти в колектив. Читаючи казкові історії і звичайні розповіді про шкільному і сімейному побуті, дитина незабаром розуміє, що справжнє диво – це не килим-літак або магічний кристал, а людяні і добрі відносини, ніжність, любов і дружба, адже вони роблять наше життя по-справжньому яскравою і щасливою.

Важливо навчити дитину правильно аналізувати казки, виділяти мораль і висловлювати свою думку з приводу вчинків дійових осіб. Зазвичай діти чітко бачать, які якості головних героїв висміює автор і якими він захоплюється. Спостерігаючи за вчинками персонажів, за їх сміливістю, милосердям, оптимізмом, винахідливістю, юний читач буде намагатися наслідувати їх в життя, виховуючи в собі характер.

Наша бібліотека пропонує добірку казок народів світу, адже в кожній країні збереглися свої діаманти фольклору, які завжди викликають інтерес у дітей. Особливо близькі і зрозумілі російські народні казки – їх символіка зближує маленького читача з національним колоритом, знайомить з культурою, традиціями і звичаями слов’янського народу, з моментами його історії. Ці ж символи зустрінуться пізніше і в інших творах – наприклад, в слов’янському або історичному фентезі, де важливо зрозуміти російську загадкову душу.

Вирішивши читати онлайн казки, обов’язково зайдіть на наш портал, де ви точно знайдете книгу на свій смак. Величезною популярністю користуються гумористичні казкові сюжети, в яких персонажів чекає цілий шквал пригод, часто безглуздих і кумедних. Смішна казка з перших сторінок підніме настрій і доведе, що можна знайти вихід навіть із найкритичніших ситуацій.

В нашій бібліотеці – тільки найкращі дитячі казки!

Ми постійно оновлюємо каталог електронних казок для дітей, тому на нашому сайті ви знайдете твори різної тематики, які буде цікаві малюкам і дорослим дітям. В нашій колекції є класичні добрі казки, що стали легендами жанру, і сучасні історії, які полюбилися дітям з усього світу. З нашими казками добро і любов, які перемагають підступність, жорстокість і жадібність, стануть головними законами для підростаючого покоління.

Особливе місце серед казкових сюжетів займають історії про любов, і в нашому списку ви знайдете досить таких книг. З такими творами діти і підлітки вчаться бути вірними і відважними заради своєї половинки, спостерігають, як самовіддано герої борються за любов, з якою ніжністю вони ставляться один до одного і до своїх близьких. Найчастіше читайте дітям такі книги – і вони виростуть люблячими і турботливими.

Ніколи не втратять актуальності безсмертні творіння Чуковського, Пушкіна, Бажова, Успенського, Андерсена, Свіфта, Керролла, Гофмана, Волкова, Ліндгрен і інших талановитих письменників, на працях яких були виховані кілька поколінь дітей. Сучасні зарубіжні казки відкривають двері в світ нових магічних можливостей, змушують юних читачів замислитися над важливими законами моралі, які іноді забуваються в сучасному суспільстві серед матеріальних благ і спокус.

Сьогодні улюблені твори можна читати всюди: вдома і на відпочинку, в перерві і під час прогулянок. Ми пропонуємо скачати казки на телефон для дітей безкоштовно і без реєстрації для читання в форматах fb2, txt, epub, rtf на андроїд і інші операційні системи. Насолоджуйтесь захоплюючими сюжетами – коротенькими історіями і багатотомними епопеями – в будь-який зручний час!