Під мостом Мірабо струмує Сена Так і любов Біжить у тебе в мене Журба і втіха крутнява шалена
Хай б’є годинник ніч настає Минають дні а я ще є
Рука в руці постіймо очі в очі Під мостом рук Вода тече хлюпоче Од вічних поглядів спочити хоче
Хай б’є годинник ніч настає Минають дні а я ще є
Любов сплива як та вода бігуча Любов сплива Життя хода тягуча Надія ж невгамовано жагуча
Хай б’є годинник ніч настає Минають дні а я ще є
Минають дні години і хвилини Мине любов І знову не прилине Під мостом Мірабо хай Сена плине
Хай б’є годинник ніч настає Минають дні а я ще є
Аналіз вірша «Міст Мірабо» Гійома Аполлінера
Вірш «Міст Мірабо» Гійома Аполлінера є неперевершеним прикладом інтимної лірики письменника, де кохання й життя порівнюється з водами річки Сени, що протікає під мостом Мірабо в серці Франції – Парижі. Письменник намагається, наскільки це можливо, багатогранно розкрити тему кохання, що, на його думку, нагадує річку. Воно, а також почуття, що приходять разом з ним, спливають, й залишають по собі пустку. Проте за роздумами про кохання письменник приховав набагато більші сенси, серед яких є й роздуми про вічні теми людства: сенс життя, час, усвідомлення себе як особистості.
Аполлінер використовує незвичайну композицію, яку можна схарактеризувати як психологічний паралелізм. Його суть полягає в тому, щоб образи, які виникають в читача під час прочитання, перегукувались та витворювали особливу картину, наштовхуючи того на глибокі роздуми.
Кохання стає лиш приводом, щоб їх розпочати. За ним стоїть набагато більше тем, адже життя те нагадує ріку, по якій спливає людина. Вода є тим символом, що демонструє рух життя, який ніколи не зупиняється. Настрій віршу сумний, але згодом він перетікає в глибокий роздум, що полонить ліричного героя. Сам же міст – образ, адже на ньому зустрічались тисячі закоханих, що вважали власне кохання неповторним. Проте багато з них його втратили, як і ліричний герой письменника.
Серед літературознавців вірш вважається символом інтимної та любовної лірики, яка була написана в ХХ столітті. Своїми антитезами, паралелізмом та референтами, Аполлінер створює щось нове для літератури. На це впливає й те, що вірш абсолютно позбавлений розділових знаків, тому читачеві доведеться самому витлумачувати окремі фрази й рими. Попри образ плину річки, автор показує міст, що залишається сталим. В його образі можна побачити духовний стрижень, на якому має триматись людство.
Вірш «Міст Мірабо» — взірець інтимної лірики Аполлінера. У ньому кохання, що минає, протиставляється водам Сени, що завжди течуть під мостом Мірабо. Поет відтворив у цьому вірші ритм ткацької пісні XIII століття.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Міст Мірабо» Гійома Аполлінера та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Міст Мірабо» Гійома Аполлінера: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Міст Мірабо» Гійома Аполлінера і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.