Зарубіжна класика

Сортирувати за:

Зарубіжна класична література – невичерпна скарбниця світової культури

Є книги, які можна прочитати один раз, а на наступний день вже й забути, який там був сюжет, а є такі твори, які залишають глибокий слід у душі і пам’ятаються навіть через роки. Їх хочеться перечитувати не один раз, а найцікавіше, що кожного разу історія сприймається вже по-іншому, у ній розкриваються нові нюанси та контексти. Такі твори стають класикою.

Що таке зарубіжна класична література? Це романи, повісті та інші твори, які є зразковими прикладами у тих чи інших жанрах. На них рівняються, ними надихаються, на них вчаться нові покоління письменників та письменниць, бо класика задає канони і формує літературу.

Цікаво, що класичні твори стають відомими навіть тим, хто їх не читає особисто, бо про них багато говорять, часто згадують, а їх сюжети можуть ставати основою для інших видів мистецтва – художнього, театрального чи кінематографічного.

Про що писали зарубіжні класики?

Який би жанр літератури ви не згадали, у кожному буде своя низка класичних творів. Хтось писав дитячі пригодницькі книжки, а комусь краще давались драми і мелодрами про кохання, зради та інші душевні переживання.

Чимало є книжок про війну, але не про самі бойові дії, а про людей, які були їх учасниками і переживали різні емоції, були свідками жахливих подій, змінювались зовні і морально.

Головна особливість у тому, що автор у своєму творінні зачіпає такі теми, які не втрачають актуальності за будь-яких обставин. Стосунки між поколіннями, кохання і втрати, зради і примирення, цікаві пригоди – усе це залишається цікавим читачам, незалежно від того, що відбувається навколо них і загалом у світі.

Кожен класик писав про те, що хвилювало його особисто, що викликало у нього емоції, чим хотілось поділитись з іншими. Але мало кого починали вважати класиком за життя, зазвичай цей статус надавався вже після смерті літератора, коли з моменту виходу твору минало кілька десятиліть, а він все одно залишався цікавим читачам.

Де читати твори зарубіжних класиків?

На нашому порталі ви можете у будь-який час читати онлайн класику зарубіжної літератури, насолоджуючись творіннями великих майстрів слова

А якщо вам зручніше читати офлайн, то варто заздалегідь у нас скачати книги з зарубіжної класики безкоштовно українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон, щоб вони завжди були у вільному доступі на вашому пристрої.