Певно, що українська мова не може зрівнятись з жодною іншою мовою у світі за показником кількості спроб її заборонити. Десятки декретів, постанов та наказів не змогли перебороти її, адже допоки жива українська нація, житиме і українська мова.
Свій ренесанс вона пережила по розвалу Радянського Союзу, що немов путами намагався втримати мову та літературу всього народу в цензурі, репресіях та нормах, від яких вдалося звільнитись. Все це стало запорукою появи сучасної української прози, яка доступна читачам по всій Україні та за її межами.
Точна дата появи першої книги сучасної української літератури, з очевидних причин, не може бути встановленою. Чи це один з творів шістдесятників, або ж добірка поезії письменників нової хвилі 90-х? Відповідь у кожного митця та простого читача буде власною, але неможливо не відзначити сталу тенденцію до змін, що почалась ще наприкінці 60-х років минулого сторіччя. З того часу Україна встигла здобути свою незалежність, що дало всім охочим письменникам повну свободу в виборі жанру, стилю та форми їхніх творів.
Письменники різних літературних шкіл, яких в Україні ще в вісімдесятих роках налічувалось декілька, по-різному бачили своє ремесло. Харківська школа шукала натхнення у поетів початку ХХ століття, в той час як письменники з центральної та західної України тяжіли до химерності та постмодернізму в літературі.
Тому почавши читати онлайн сучасну українську літературу, можна спостерігати неймовірний колаж історій, не схожих одна на одну. Безпрецедентні постаті Оксани Забужко або ж Юрія Андруховича вже зайняли своє місце в пантеоні національної літератури сучасності, проте вже встигла з’явитись нова генерація авторів, які невпинно продовжують пошуки та творчість.
Навіть дитяча література сильно змінилась за останні 30 років. Відходячи від канонів радянської казки, нові українські письменники та письменниці намагались створити щось нове для дітей, де б вони не були. Цьому сприяє не лише їхня безмежна фантазія, але й можливість вільно залучати національний колорит кожної з областей, використовуючи образи національних героїв або ж істот, що з давніх давен були головними героями таких історій.
Незбагненний та прекрасний всесвіт в цих творах, а скачати безкоштовно сучасну українську літературу українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон можна, скориставшись нашим електронним ресурсом.