Сергій Жадан

Сергій Жадан

  • Дата народження: 23.08.1974

Біографія Сергія Жадана

Сергій Жадан народився 1974 року в Луганській області. Закінчив Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди українсько-німецької філології. Потім продовжив навчатись, захистивши дисертацію про український футуризм.

З 2000 року почав викладати на кафедрі української та світової літератури у своєму ж університеті, але за чотири роки звільнився. Почав займатися перекладами поезії з різних мов, як німецька, російська, білоруська.

Надалі його твори теж перекладалися різними мовами світу, а також отримували численні літературні нагороди. Сергій Жадан є активним діячем країни – він є організатором літературного життя в Україні.

У 2017 році був затриманий у Мінську і отримав заборону на в’їзд до Білорусі, проте вже наступного дня заборона була відхилена.

Творчий шлях

Головною темою творчості Жадана є пострадянське життя України. У його книгах багато цікавої інформації, але також варто бути готовим до ненормативної лексики – вона додає «родзинку» до таких сильних та правдивих творів.

2014 року у Харкові був активним учасником Євромайдану, і навіть постраждав під час сутички між шанувальниками та противниками цього руху. 2016 року отримав нагороду «Українська книжка року» – усі гроші відправив до дитячих лікарень Луганська.

Сьогодні проживає та працює у Харкові. Часто їздить Україною зі своїми книгами. Багато хто вважає його простою і вільною людиною, це ж говорить і про його творчість.


Цікаві факти про Сергія Жадана розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Сергія Жадана українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Сергія Жадана. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Сергія Жадана саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали читати онлайн або скачати повністю безкоштовно всі книги Сергія Жадана українською у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф).

Відгуки на письменника «Сергій Жадан»

Одна відповідь до “Сергій Жадан”

  1. Avatar Людмила :

    Недавно прочитала,,Інтернат,,.Настільки правдиво описані події,почуття,що здається ,ти теж там,де війна,де смерть,де люди-всі різні,але уних спільно горе-війна.Пронизливий,незабутній твір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *