Андрій Кокотюха

Андрій Кокотюха

  • Дата народження: 17.11.1970
  • Країна: Україна

Біографія Андрія Кокотюхи

Кокотюха Андрій – відомий український письменник, який пише двома мовами (українською та російською). Не один раз ставав переможцем літературного конкурсу Коронація слова, а у 2012 отримав статус Золотого письменника України.

Дитячі та юнацькі роки

Свій день народження Андрій відмічає 17 листопада, а на світ він з’явився у цей день 1970 року. Його рідне місто Ніжин. Батьки були звичайними людьми: тато працював зварювальником, а мама – медсестрою. До своїх 12 років майбутній автор романів читав лише книжки з казками, і навіть пробував свої сили ще у 7-річному віці. Тоді був написаний його найперший художній твір.

До початку серйозної письменницької кар’єри працював на різних роботах, починаючи від муляра, закінчуючи збиральником меблів, хоча з дитинства мріяв стати бібліотекарем. Вищу освіту отримав в університеті імені Шевченка у Києві, де навчався на журналіста. Вперше опублікував своє оповідання у 1987-му, а далі за хронологією у 1996 з друку вийшов роман «Шлюбні ігрища жаб», написаний за п’ять років до того, який і прославив молодого письменника на всю країну.

Творчий шлях

Андрій Кокотюха - біографія та фото

Насправді перший успіх Кокотюхи був з гірким присмаком, оскільки у пресі його книжку, яку тепер, як і інші електронні книги літератора, можна читати онлайн, розкритикували. На той момент відгуки про неї були негативними, хоча друзям і родині вона сподобалась.

Кілька років життя (з 1994 по 1999) літератор повністю присвятив роботі у видавництві з назвою «Смолоскип», де був і пакувальником, і організатором творчих зустрічей різних письменників з читачами, і їх учасником.

Пробував писати у різних жанрах, тому список творів містить у собі широкий спектр історій, серед яких можна зустріти комедії, детективи, трилери, мелодрами, гостросюжетні романи.

Починаючи з 1998 року і до сьогодні Кокотюха працює і сценаристом. В його творчому доробку є вже 10 повноцінних сценаріїв для фільмів і телесеріалів. Також його роман «Червоний» був екранізований і показаний у 2017 широкій аудиторії.

Письменник Андрій Кокотюха

За час творчої діяльності письменник випустив велику кількість книжок, і деякі з них входили у серії, наприклад, «Вигнанець» і «Павутиння мороку». Крім того, у різні роки видавались книжечки і для дітей (дитячі детективи).

Цікавинки та скандали

У 2006 сталась цікава ситуація на «Коронації слова»: одразу два романи Кокотюхи отримали винагороди. Написані вони були у різних стилях, надсилалась з різних адрес, тому ніхто не знав, що це твори однієї людини, але обидві грошові премії автор отримав.

Якщо ви будете читати онлайн книги Андрія Кокотюхи, то обов’язково зустрінете серед них біографію Юлії Тимошенко, яка має коротку назву «Юля». Цікаво, що на момент виходу книжки, яка в результаті стала бестселером, Юля Володимирівна припинила роботу на посаді прем’єр-міністра, але автора все одно звинуватили у «заказухі», через що й розгорівся скандал.

Звісно, кожен твір письменника по-своєму цікавий, але з деякими пов’язані особливі історії. Наприклад, «Нейтральна територія» писалась Кокотюхою у стані глибокої депресії, коли він сидів без роботи і грошей. А попрацювавши на проекті «Паралельний світ», він створив роман «Аномальна зона», у якому описав аномальні місця, явища і персонажів. А от кримінальна мелодрама «Мама, донька, бандюган» став найпопулярнішим у жіночої аудиторії.

У нас ви можете безкоштовно скачати всі книги Андрія Кокотюхи у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), epub (епаб), rtf (ртф), і зробити це можна без реєстрації. Які книжки Кокотюхи кращі, кожен вирішує сам, а автор тим часом продовжує свою працю, тому ми можемо чекати він нього нових історій.


Цікаві факти про Андрія Кокотюхи розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Андрія Кокотюхи українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Андрія Кокотюхи. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Андрія Кокотюхи саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали читати онлайн або скачати повністю безкоштовно всі книги Андрія Кокотюхи українською у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф).

Відгуки на письменника «Андрій Кокотюха»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *