Книги про війну

Сортирувати за:

Військова проза: для тих, хто любить історію

Війна – величезна трагедія для людства, що накладає свій відбиток на всю епоху. Військові книги занурюють в ті страшні часи, змушуючи аналізувати історичні події, робити правильні висновки і робити висновки, щоб не повторювати цих помилок. Кожне покоління має знати подвиги свого народу, і драматична література про військові дії повинна залишити слід в душі будь-якого читача.

Минуле століття виявилося по-справжньому кривавим: воно принесло величезну кількість воєн по всьому світу. В нашій бібліотеці зібрані кращі твори про війну, включаючи книги про війну в Афганістані, військові хроніки про події у В’єтнамі і навіть документальні книги про чеченську війну. Тут ви знайдете мемуари очевидців – мирних жителів і солдатів, що пройшли через жахи війни. Їх правда звучить зовсім по-іншому, ніж історія, написана в підручниках.

Особливе місце в нашому каталозі військової літератури займають книги про Другу світову війну. Більшість таких творів створені письменниками радянської епохи, адже тоді, коли Радянський Союз переміг фашизм, важливо було це увічнити, щиро радіючи подвигам нашого народу. Також на нашому порталі ви знайдете книги про ВВВ і сучасних авторів, які аналізують ті часи через багато десятиліть.

Книги про 2 Світовій війні охоплюють опис військових дій не тільки в Радянському Союзі, а й на Далекому Сході, в європейських і африканських країнах. Американські та німецькі розвідники, італійська мафія, радянські шпигуни, розбирання бандитських угруповань – все змішалося в строкатих картинах воєнного та повоєнного часу, і лише правильний аналіз тих подій дозволить уникнути помилок минулого.

Книги про Велику Вітчизняну війну мають величезне виховне та пізнавальне значення. Це – вивчення історії без обов’язкових уроків і підручників. У багатьох історичних творах ви зустрінете деталі військових битв, опис військових стратегічних планів, ближче познайомитеся з легендарними полководцями. Їх подвиги в ім’я свободи і звільнення батьківщини змушують задуматися про істинне патріотизм і історичних цінностях.

У деяких книгах про ВВВ у головних ролях ви побачите зовсім юних героїв – дітей і підлітків, у яких не було зброї, але було величезне бажання перемогти ворога. Це – книги про підпільну боротьбу, партизанських рухах, про створення власних таємних загонів з метою донесення важливої ​​інформації про плани фашистів. Така література про війну доводить, що будь-яка людина, навіть дитина, здатний на великі подвиги для своєї країни.

Також серед військової літератури ви зустрінете і книги про Першу світову війну – не менше драматичному періоді у вітчизняній історії. Ця епоха пов’язана з корінним переломом в політичному та соціальному житті, революціями і заколотами. На цьому тлі хаосу відбувалося безліч подій, починаючи від дрібного бандитизму і закінчуючи великими переворотами. Автори цих книг чітко показали непрості реалії тих часів і їх наслідки для народу та державних діячів.

Військові пригоди – література, якою захоплюється чоловіча аудиторія. З юних років хлопчаків залучають морські подорожі, битви кораблів, піратські битви. Книги про моряків – це романтика з дитинства, але і дорослим часом цікаво прочитати про загублених скарбах і пошуках затонулих шхун, про шпигунські авантюрах і переслідуваннях.

Військова фантастика – ще один піджанр, що набирає обертів популярності останнім часом. Сучасних читачів легко захопити міжгалактичними битвами, боями з використанням надпотужного зброї. Часто в таких сюжетах земної цивілізації протистоять інопланетні раси, які загрожують знищити все людство. Це може бути ядерну зброю, страшний вірус і інші небезпеки, від яких, здавалося б, немає порятунку. Але віра в перемогу може творити чудеса …

Романи про війну: повчальна література для всіх поколінь

Серед книг про війну 1941-1945 років варто виділити твори радянських письменників, які стали справжніми легендами літератури минулого століття. Це твори Бориса Польового, Бориса Васильєва, Анатолія Кузнєцова, Юрія Нагібін та інших письменників – вони стали символами героїчних подвигів, на цих ідеалах патріотизму виросло кілька поколінь.

Сучасні автори часто пишуть твори в жанрі альтернативної історії. Багато книги про Велику Вітчизняну війну пов’язані з фантастичними нотками: в ту «гарячу» епоху потрапляє хтось із сучасного суспільства і виявляється заручником ситуації. Саме на нього покладається надія – перемогти у війні, знаючи її результат і слабкі точки противника.

Такими героями-воїнами можуть виступати звичайні інженери, програмісти, педагоги і навіть студенти, волею долі опинилися в паралельній реальності. Вони часто консультують вище керівництво, даючи поради з тактики і стратегії бою у веденні війни, беруть участь у військових авантюрах і навіть змінюють хід історії. Фантазія автора може зайти настільки далеко, що сюжет розкриває зовсім інше повоєнний майбутнє: поразка СРСР, захоплення фашистів іншими країнами або навіть інопланетянами …

Симбіоз бойового духу радянських солдатів і нових технологій сучасності допомагає провести паралель між минулим, сьогоденням і майбутнім, порівняти не тільки бойову підготовку, а й рівень моральності суспільства, соціальні проблеми і стереотипи. Автори намагаються передати атмосферу тих років, емоції солдатів, які живуть під кулями. У такі моменти починаєш цінувати те мирне небо, яке подарували наші діди і прадіди.

Багато творів про війну присвячені не тільки героїзму і військовим подіям, а й особисту драму головних героїв. За часів воєн люди так само любили і створювали сім’ї, виховували дітей і вели господарство. Історії про любов і зраду, про жертовність заради благополуччя і безпеки близьких, про вірність і витривалості серед нелюдських тортур – такі сюжети глибоко врізаються в пам’ять, перевертаючи свідомість читача.

Серед військових творів зустрічаються і проникливі романи про кохання. Саме в такі драматичні моменти любов надихає і рятує, допомагає пережити потрясіння і знайти того, хто закинуть долею на інший кінець земної кулі. Деякі книги – це цілі сімейні саги, де описується життя декількох поколінь. Особливо цікаво читати про відносини закоханих, що опинилися по різні боки ворожих народів. Що переможе: патріотичний обов’язок або поклик серця?

Якщо ви хочете зануритися в історію, побачити героїчне минуле наших предків, про які ніколи не слід забувати, пропонуємо скачати безкоштовно книги про війну в форматах: fb2 (фб2), rtf, epub, txt. Наші електронні матеріали підійдуть для будь-яких гаджетів, тому ви завжди можете відволіктися і відпочити з улюбленою літературою. Також ви можете читати онлайн книги про війну безкоштовно і без реєстрації, просто зайшовши на наш сайт.