Гумористична проза

Сортирувати за:

Гумор у літературі – українській та світовій

Поруч з драмами, мелодрамами і трагедіями, які у літературі зустрічаються часто, є ще одна категорія історій, яка теж користується популярністю. Це гумористична проза, яка не просто про щось розповідає читачам, а ще й розвеселити здатна.

Звісно, гумор буває різним, навіть «чорним», коли у комічному світлі показуються речі, які зазвичай смішними не виглядають. Але найчастіше гумористична література добра і позитивна, а те, над чим у ній жартують, не несе в собі негатива чи злоби.

У світовій літературі багато гумористичних творів, які стали класикою. Чимало їх є і в українській літературі. Особливість таких оповідань, повістей чи романів у тому, що гумор в них універсальний, зрозумілий людям у будь-які віки, незалежно від обставин життя.

Гумористична проза для дорослих та дітей

Не лише дорослі люблять посміятись, читаючи книжки, а й діти. Варто сказати, що для дітей написано багатенько творів, у яких є зрозумілі юному поколінню жарти і комічні ситуації.

Одним з найвідоміших українських письменників, який прославився дитячими гумористичними романами, є Всеволод Нестайко. На його творах виросло вже не одне покоління українців, і вони продовжують користуватись популярністю.

А от творів для дорослих читачів написано ще більше. В них гумор може поєднуватись із будь-якими іншими жанрами, доповнюючи їх і створюючи атмосферу легкості і невимушені хоча б у деяких ситуаціях.

Де почитати гумористичну літературу?

Наш літературний портал дає можливість усім бажаючим читати онлайн книжки на різну тематику. Гумористичних творів у нашій колекції чимало, тому кожен зможе знайти для себе те, що покращить йому настрій.

Більше того, у нас ви можете ще й скачати безкоштовно смішні книги українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон і продовжувати ними насолоджуватись у будь-яких умовах (навіть офлайн).