Книга «В сталевих грозах» Ернста Юнґера, яку вперше було видано у 1920 році, є автобіографічним романом, у якому письменник розповідає про те, що він побачив і пережив під час Першої світової, коли став солдатом. Після виходу першого варіанту твору автор багато разів його перероблював і перевидавав. В залежності від редакції може змінюватись і сприйняття всього роману.
По суті це є особистий щоденник Юнґера, який він почав вести у той самий день, коли сів у вагон потягу, щоб їхати на війну (1914 рік). У нього з собою тоді був простий записник, у який письменник почав записувати все, що було на душі і в думках. Не припиняв він це робити протягом усієї війни, аж до дня, коли отримав своє найважче поранення (1918).
Коли щоденник писався, він не ніс у собі політичного змісту, бо це були лише особисті переживання людини. Але пізніше, в черговий раз редагуючи твір, автор намагався додати йому хоча б трохи політичного характеру.
Починається історія зі святкування головним героєм свого 20-річчя, щоправда, не в колі родини, а в окопі, де поруч сидять лише солдати. Юнґер не намагався романтизувати війну чи якось прикрасити реальність, бо ставив собі задачу показати її такою, якою побачив її сам. І це не лише про бойові дії або зустрічі з ворогом, а ще й про звичайні побутові речі на кшталт розпорядку дня, їжі чи розмов, які між собою вели солдати. Розповідаючи про війну, письменник показує людей – простих чоловіків, які хочуть повернутись додому і знову побачити своїх рідних…
Найвідоміша книга Ернста Юнґера В сталевих грозах («In Stahlge-wittern»), яка має підзаголовок Зі щоденника командира ударної групи, була вперше опублікована 1920 р. коштом автора й упродовж кількох років стала бестселером. Це, можливо, найдокладніша, найправдивіша, найважливіша книга про Першу світову війну. Форма щоденника виявилася при цьому адекватним засобом передачі фронтових вражень: регулярні й точні, хоча й фрагментарні нотатки утворюють врешті-решт багатоманітну й вражаючу воєнну мозаїку, яка не могла б бути переконливішою.
Книга Юнґера В сталевих грозах передує найзнаменитішому німецькому антивоєнному творові, романові Еріха Марії Ремарка На Західному фронті без змін (1928/29). Для його автора ця книга була взірцем, і в опублікованій 1928 року статті він хвалив її за те, що вона показувала воєнний досвід «без усякого пафосу» і з «належною об’єктивністю»: «точно, серйозно, сильно й з наростаючою напругою, аж поки в ній і справді не знайшло свого вираження суворе обличчя війни, жахіття матеріальної битви й незмірна, всепоглинаюча сила віталізму серця». Сьогодні Ремарк сформулював би це, очевидно, інакше; але те, що він тоді висловив, лишається незмінним і сьогодні: проникливе й нещадне, водночас сповнене страждань і фривольне, так само шокуюче, як і вражаюче зображення війни слід визнати письменницьким досягненням і документацією епохальної диспозиції та досвіду, навіть якщо до війни ставитися з відразою.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «В сталевих грозах» Ернста Юнґера та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «В сталевих грозах» Ернста Юнґера: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «В сталевих грозах» Ернста Юнґера і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Гарна книга. Рекомендую.