«Повернення»
Еріх Марія Ремарк

Про книгу «Повернення» Еріха Марії Ремарка

Вони повернулися з війни. Вони вижили. І тепер треба жити далі. Звичайний солдат німецької армії Ернст Біркгольц та його товариші мають звикати до мирного світу. Покалічені війною, з ампутованими кінцівками та деформованими душами, вони розуміють: усе, що було важливим колись, втратило значення. Попри страх, безнадію, самотність колишні солдати намагаються шукати новий сенс життя. Але не в кожного буде шанс почати все спочатку. Так, вони повернулися з війни. Та чи закінчилася вона для них остаточно?..


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Повернення» Еріха Марії Ремарка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Повернення» Еріха Марії Ремарка

Читати онлайн книгу «Повернення» Еріх Марія Ремарк українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Повернення
Ерiх Марiя Ремарк


Вони повернулися з вiйни. Вони вижили. І тепер треба жити далi. Звичайний солдат нiмецькоi армii Ернст Бiркгольц та його товаришi мають звикати до мирного свiту. Покалiченi вiйною, з ампутованими кiнцiвками та деформованими душами, вони розумiють: усе, що було важливим колись, втратило значення. Попри страх, безнадiю, самотнiсть колишнi солдати намагаються шукати новий сенс життя. Але не в кожного буде шанс почати все спочатку. Так, вони повернулися з вiйни. Та чи закiнчилася вона для них остаточно?..

Эрих Мария Ремарк

Повернення


Головний редактор С. І. Мозгова

Вiдповiдальний за випуск О. В. Приходченко

Художнiй редактор Ю. О. Дзекунова

Технiчний редактор В. Г. Євлахов

Коректор А. В. АльошичеваЖодну з частин цього видання не можна копiювати або вiдтворювати в будь-якiй формi без письмового дозволу видавництваПереклад з нiмецькоi Наталки Сняданко

Дизайнер обкладинки Петро Вихорь© New York University, successor-in-interest to the literary rights of The Estate of the Late Paulette Goddard Remarque, 1931

© Depositphotos.com / alex_server, обкладинка, 2022

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», видання украiнською мовою, 2022

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», переклад, 2014

© Книжковий Клуб «Клуб Сiмейного Дозвiлля», художне оформлення, 2022


* * *


Солдати, яких повернули вiтчизнi,

прагнуть знайти шлях до нового життя.Вступ


Залишки другого взводу лежать у розстрiляному окопi в тилу фронту та дрiмають.

– Дивнi гранати, – раптом каже Юпп.

– Чому? – питае Фердинанд Козоле й пiднiмае голову.

– Ти тiльки послухай! – вiдповiдае йому Юпп.

Козоле приставляе руку до вуха та слухае. Ми також вслухаемось у нiч. Але не чуемо нiчого, крiм приглушених артилерiйських пострiлiв i пронизливого вiдлуння вибухiв гранат. Справа долинають лише скрип машин i час вiд часу чийсь крик. Але це ми чуемо вже не вперше, тож немае сенсу зайвий раз говорити щось.

Козоле скептично дивиться на Юппа.

– Якраз замовкло, – знiяковiло виправдовуеться той.

Козоле знову критично оглядае його. Та оскiльки на Юппа це нiяк не впливае, вiн вiдвертаеться й бубонить:

– Це в тебе у животi бурчить вiд голоду, от i все. Краще лягай спати, буде бiльше користi.

Відгуки на книгу «Повернення» Еріха Марії Ремарка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Повернення» Еріха Марії Ремарка одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Повернення» Еріха Марії Ремарка у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

412 переглядів