Наукова фантастика

Сортирувати за:

Наукова фантастика та її відмінні характеристики

Головною особливістю наукової фантастики є її наголос на подіях, які стали можливими лише згодом недостовірних дослідницьких відкриттів та ірреальних технологій. Сюжет таких творів часто побудований на якомусь приголомшливому відкритті в галузі біології, хімії, фізики, через який може змінитися шлях розвитку всієї цивілізації.

При цьому події, описані в книгах такого жанру, можуть відбуватися як тепер (його альтернативної версії), так і в майбутньому.

Відмінні характеристики жанру:

  • описи вигаданих технологій та дослідницьких відкриттів;
  • контакти з нелюдським розумом;
  • альтернативний перебіг історії;
  • зміна навколишнього середовища та людей під впливом цих припущень;
  • опис подій, що відбуваються в майбутньому, як у футурології.

У чому різниця радянської та сучасної наукової фантастики?

У період існування СРСР цьому жанру відводилася особлива роль. Радянська наукова фантастика була певним ривком вперед, назустріч незвіданим явищам. У ті часи найкращі твори молодих авторів публікувалися у популярних альманахах, збірниках та журналах. Але при цьому існували жорсткі цензурні обмеження: письменники були зобов’язані підтримувати віру в комуністичний та позитивний розвиток майбутньої країни. І, навпаки, сатиричні фрази чи елементи містики у таких творах різко засуджувалися та піддавалися критиці.

Сучасна фантастика не має жодних обмежень у розвитку сюжетів, пропаганді ідей, діях персонажів. Читати онлайн наукова фантастика безкоштовно ви можете на нашому сайті у будь-який зручний час або завантажити книги наукова фантастика безкоштовно та без реєстрації у форматах fb2, txt, epub, rtf для комфортного читання.