Стівен Кінг

Стівен Кінг

  • Дата народження: 21.09.1947
  • Країна: США

Біографія Стівена Кінга

Мало хто з книголюбів не чув такого імені, як Стівен Кінг. Якщо, звичайно, ви не любите містику та жахи в літературі, то, можливо, творчість цього письменника і пройшла повз вас. Однак варто обов’язково прочитати хоча б одну його книгу, щоб закохатися раз і назавжди.

Дитинство письменника

Всесвітньо відомий «король жахів» народився 21 вересня 1947 року в Портленді, штат Мен. Спочатку прізвище батька Стівена Кінга було Спенскі, але чоловік його змінив на більш звучне. Народження хлопчика (другої дитини в сім’ї) було несподіванкою, оскільки його мати стверджувала, що не може мати більше дітей. Через два роки батько Стівена вийшов за цигарками і… так більше і не повернувся в сім’ю.

Мати Стівена часто з дітьми переїжджала, але в результаті вона залишилася жити в будинку своїх батьків, яких доглядала. У книгах Кінга є посилання на його дитячі спогади. Так, наприклад, у романі «Воно» багато уривків із дитинства письменника.

Як розпочався творчий шлях Стівена Кінга?

Писати Стівен Кінг почав із 7 років. Він знайшов на горищі коробку з жахами – можливо, саме це і вплинуло на вибір жанру. Разом із братом вони почали випускати газету, де Стівен публікував свої страшні оповідання.

Вже у школі зі своїм шкільним другом Стівен випустив збірку оповідань. А ось своє перше по-справжньому опубліковане оповідання в Comics Review написав у 1965 році і це був «Я був підлітком, який грабував могили».

Надалі Кінгу пощастило попрацювати журналістом у різних видавництвах, а тому він навіть не замислювався над тим, яку спеціальність вибрати. Коли ж настав час вступати до ВНЗ, Стівен думав піти добровольцем до В’єтнаму, де вже два роки йшла війна, або здобути вищу освіту. У результаті його мати наполягла на тому, щоб він вивчився – «адже мертвим книгу він точно не напише».

Під час навчання в університеті Стівен Кінг познайомився зі своєю майбутньою дружиною Табітою Спрюс, з якою й одружився в 1971 році і досі вони щасливі у шлюбі. Вона – саме та жінка, яка повною мірою підтримувала його у творчості.

Творчий успіх

Стівен Кінг періодично друкував свої оповідання, внаслідок чого отримував мінімальні гонорари. Водночас працював викладачем в академії.

Якось Табіта знайшла зім’яті листки нового роману у відрі для сміття. Вона змусила чоловіка його дописати та відправити у видавництва. Це була книга «Керрі» – історія про дівчину, яку цькували у школі, через що у неї проявилися паранормальні явища. І один телефонний дзвінок кардинально перевернув життя Кінга та його родини.

У результаті Стівен Кінг кидає викладання і занурюється у написання книг. Табіта при цьому теж не відстає від чоловіка – у неї буде надруковано 7 романів.

У житті Стівена Кінга був присутній алкоголь і навіть наркотики. Доходило до того, що він не міг заснути, якщо в холодильнику залишалася лише одна банка випивки. Усе це позначалося і на творчості – романи ставали похмурішими і важкими. Цікаво те, що кинути шкідливі звички допомогла йому дружина, яка в ультимативному тоні зажадала все це кинути, і… Енні Вілкс – це шалена медсестра з роману «Мізері». Саме у ній письменник бачив образ своєї залежності.

Нещасний випадок

Стівен Кінг прогулювався після зустрічі із сином, його дружиною та онуком. Він був щасливий і насолоджувався життям. Але обставини склалися так, що він опинився під колесами вантажівки – водій відволікся на собаку, а місце було на дорозі, де неможливо було побачити людину на узбіччі.

Стівен Кінг провів три тижні у лікарні – у нього були множинні переломи ноги, ребер, хребта. Проте письменник оговтався, а щоб заглушити біль, почав знову писати книжки.

Водію дали лише умовний термін, що не задовольнило письменника. Однак доля його покарала – Брайана Едвіна Сміта було знайдено мертвим у фургоні без ознак насильницької смерті. Досі немає причин його смерті, оскільки розтин не проводився.

Сьогодні Стівен Кінг продовжує радувати шанувальників новими романами, і часто це детективні історії з часткою містики. Багато його книг були екранізовані, проте автор в основному не був задоволений кінострічками, оскільки його бачення було разюче відмінним від бачення режисерів.


Цікаві факти про Стівена Кінга розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Стівена Кінга українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Стівена Кінга. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Стівена Кінга саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали читати онлайн або скачати повністю безкоштовно всі книги Стівена Кінга українською у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф).

Відгуки на письменника «Стівен Кінг»

2 відповіді до “Стівен Кінг”

  1. Avatar Карина :

    Про Кінга як людину я можу говорити годинами, ще більше про його геніальні книжки. Я щиро заздрю тим, хто ще ні разу не читав його творів, ви отримаєте самі круті емоції, рекомендую.

  2. Avatar Violetta :

    Стівена Кінга обожнюю – прочитала безліч його книг, бо люблю жахи. Не всі його книги прям містичні, є й психологічні трилери. Рекомендую тим, хто бажає читати якісну літературу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *