«Що записано в книгу життя»
Михайло Коцюбинський

Про книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Скачати безкоштовно книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського

Читати онлайн книгу «Що записано в книгу життя» Михайло Коцюбинський українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Що записано в книгу життя
Михайло Коцюбинський


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського – психологiчна новела про душевнi муки головного героя, який змушений вивезти рiдну матiр в зимовий степ на смерть***. Чи переможе те едине почуття, що навiчно записане в життеву книгу – любов? Найвiдомiшими творами автора е «Тiнi забутих предкiв», «Intermezzo», «Дорогою цiною», «Цвiт яблунi», «Ялинка», «Хо», В путах шайтана», «На каменi», «Пiд мiнаретами» тощо. Михайло Коцюбинський – украiнський письменник-iмпресiонiст, майстер психологiчноi прози.

Михайло Коцюбинський

ЩО ЗАПИСАНО В КНИГУ ЖИТТЯ

Мусила баба злазити з печi: онука заслабла i потребувала тепла. А що не було мiсця на лавi у тiснiй хатi, послалась баба долi. І син, i невiстка наче не бачили того. Там вона i лишилась.

З кутка, мiж дверима i мисником, де на долiвцi вона лежала – стара, забута смертю мати, – все видавалось чудним. Досi вона роками валялась на печi i звикла дивитись згори в долину. Тодi синовi дiти здавались дрiбними, слiпнуче око все спочивало на бiлявих головках або ловило сердитi, прибитi нуждою обличчя невiстки i сина, коли пропливали повз неi од дверей до печi. І вже з-за комина чулось, як бубонiли iх голоси.

Тепер все виросло зразу. Дiти, що спинялись над нею до мисника i обсипали кришками з хлiба та всяким смiттям, синовi чоботи, старi, намерзлi, важкi, як гори, i босi ноги невiстки, що ставали перед самим обличчям та закривали ввесь свiт. Тепер вона бачила в печi в’юнкий вогонь, що паливо жер, а все ж вмирав з голоду, чорнi кутки попiд лавками, що роззявляли беззубi роти i дихали зогнилою вогкiстю. Часом, коли одчинялися дверi, стовп бiлоi пари, наче туман, стеливсь по долiвцi, закриваючи все, i здавалось, що така мае бути i смерть, каламутна, безока, з холодком по ногах Де ж вона? Чому не приходить? Не докличеться баба. Бродить навколо, а про бабу забула. Чоловiка забрала, задушила семеро дiтей, ось-ось не видко, як по онуку прийде. Скрiзь покосила, поклала цiлi покоси, а про бабу забула. І чудно, i страшно, що так трудно умерти.

Відгуки на книгу «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.