«Ротонда душогубців»
Тодось Осьмачка

Про книгу «Ротонда душогубців» Тодося Осьмачкі

Коли 1956 року на Заході вийшла друком «Ротонда душогубців» — книжка відомого українського письменника Тодося Осьмачки (1895-1962) — то не могло бути й мови про те, щоб видати цю книжку на батьківщині. Бо хоча в Радянському Союзі панувала «хрущовська відлига», комуністичним вождям зовсім не була потрібна правдива сповідь про те, як знищувався український народ, як ДПУ, НКВС та інші «служби» розпинали Україну. Правда — це є правда, її не можливо пристосувати до чиїхось інтересів і уподобань. Тому тільки зараз більшість з нас відкриває для себе творчість Тодося Осьмачки, письменника, який писав правду…


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Ротонда душогубців» Тодося Осьмачкі українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Ротонда душогубців» Тодося Осьмачкі

Читати онлайн книгу «Ротонда душогубців» Тодось Осьмачка українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Ротонда душогубцiв
Тодось Осьмачка


Історiя Украiни в романах
У творi Тодося Осьмачки «Ротонда душогубцiв» зображено глибокий трагiзм долi украiнського народу напередоднi великого голодомору 1932-33 рокiв, подано художньо-психологiчний аналiз органiзацii цього штучного голодомору правлячою тодi тоталiтарно-терористичною сталiнською клiкою.

Тодось Осьмачка

Ротонда душогубцiв

Частина перша

Вступ. Нацiональна полiтика


У Москвi вночi з бокових дверей Кремлiвськоi стiни у город вийшов вiйськовий, одягнений у шинелю, картуз i чоботи. За ним дверцята в стiнi зачинив вартовий. Була мiсячна нiч. Попiд Кремлiвською стiною лежала густа та чорна тiнь. У нiй ледве помiтно було авто, що стояло при самiсiнькiй стiнi. А над ним i над стiною височiла вартова вежа i блищала бляшаним вершком вiд мiсяця. Там було тихо. Вежа вiдкидала тiнь через всю дорогу, чи швидше вулицю, яка вiддiляе Кремль вiд мiських будинкiв. На цiй вулицi мiсячний блиск вiд вистеленого камiння хвилями вилискував у повiтрi. І всi височезнi будинки проти осередку Московськоi диктатури полоскалися у мiсячнiм свiтлi i боками, i дахами, i вiкнами. А тi мiсця, в якi мiсяць не досягав, чорнiли, неначе казковi провалля. І з жодного будинку не можна було помiтити крiзь його вiкна iз середини свiтла. Мешканцi комунiстичноi столицi так спали, неначе навмисне притаiлися перед бiдою, щоб вона проз iх пройшла i щоб не помiтила iх загорнутих у мiстерiю схову.

Вiйськовий, глянувши на мiсто, потiм у тiнь на авто, пiдiйшов до його. І шофер сквапно перед ним вiдчинив дверi, i вiйськовий сiв i сказав до шофера:

– До мiсця iзди у вас е десять хвилин.

І шофер з мiсця пустив машину на всю ii силу. И вона летiла проз будинки через перехрестя вулиць, то вскакуючи в затiнки, то знов вилiтаючи на мiсячний блиск на дорогу… Хто бачив, як пролiтае вогнелiт iз безоднi на землю крiзь торкнутi мiсяцем хмари, той зможе уявити лет блискучоi машини проз величезнi будiвлi, повнi мiсячного свiтла, i проз чорнi тiнi, похожi на провалля.

Нарештi Їздуни вже минули Москву i мчать степовою рiвниною. Проз iх проскакують на боках де-не-де хатки, гаi i великi смуги лугiв. І гудок авто ось прорiзав замiський спокiй i дав знак до зупинки. І машина стала.

Відгуки на книгу «Ротонда душогубців» Тодося Осьмачкі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Ротонда душогубців» Тодося Осьмачкі одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Ротонда душогубців» Тодося Осьмачкі у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

148 переглядів