«На коні і під конем»
Анатолій Дімаров

Про книгу «На коні і під конем» Анатолія Дімарова

В автобіографічних творах «На коні й під конем» і «Блакитна дитина» розповідається про дітлахів передвоєнних років. Ось уже кілька поколінь читачів радіють і сумують, ростуть і дорослішають разом із головним героєм Толиком. І якщо на перших сторінках книжки вони знайомляться із звичайним маленьким хлопчиком, в міру слухняним, в міру бешкетним, то розлучаються вже з солдатом, який за один день зрозумів, що таке війна, людське життя і смерть. Ця правдива і неймовірно лірична історія, часом весела, часом сумна, безперечно, буде цікава кожному читачеві, спонукаючи до осмислення життя.

До видання також включено науково-фантастичні повісті «Друга планета» та «Три грані часу».

Слухати аудіокнигу «На коні і під конем» Анатолія Дімарова онлайн українською безкоштовно:


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «На коні і під конем» Анатолія Дімарова українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «На коні і під конем» Анатолія Дімарова

Читати онлайн книгу «На коні і під конем» Анатолій Дімаров українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

На конi й пiд конем. Блакитна дитина
Анатолiй Андрiйович Дiмаров


Шкiльна бiблiотека украiнськоi та свiтовоi лiтератури
Анатолiй Дiмаров (1922–2014) – вiдомий украiнський письменник, мемуарист, лауреат Шевченкiвськоi премii (1981). У дитинствi пережив Голодомор в Украiнi 1932–1933 рокiв, воював на Пiвденно-Захiдному фронтi, побував в окупацii, командував партизанським загоном, отримав поранення. Увесь цей життевий досвiд пiзнiше вiдбився у творах письменника, зокрема й у захоплюючих книжках для дiтей.

В автобiографiчних творах «На конi й пiд конем» i «Блакитна дитина» розповiдаеться про дiтлахiв передвоенних рокiв. Ось уже кiлька поколiнь читачiв радiють i сумують, ростуть i дорослiшають разом iз головним героем Толиком. І якщо на перших сторiнках книжки вони знайомляться iз звичайним маленьким хлопчиком, в мiру слухняним, в мiру бешкетним, то розлучаються вже з солдатом, який за один день зрозумiв, що таке вiйна, людське життя i смерть. Ця правдива i неймовiрно лiрична iсторiя, часом весела, часом сумна, безперечно, буде цiкава кожному читачевi, спонукаючи до осмислення життя.

Анатолiй Дiмаров

На конi й пiд конем. Блакитна дитина

© Є. Н. Дiмарова, С. А. Дiмаров (правонаступники), 1973,1968

© Видавництво «Фолiо», 2010


Частина перша. Через мiсточок

Бiля вiкна


Мама iде на роботу, а ми залишаемось удвох: я i мiй брат Сергiй. Менi – п’ять рокiв, братовi – два.

Велика кiмната з глиняною долiвкою i широкою дубовою лавою пiд стiною, старенький стiл, етажерка з книжками та зошитами, широке дерев’яне лiжко, де ми спимо втрьох, – оце й усi нашi достатки. Та ще бiля дверей стоiть висока бодня з борошном. Дуже цiкаво видиратися на неi i дмухати в те борошно: по сипучiй поверхнi бiгають довгастi ямки, зриваеться завiрюхою бiленький пилок. Я щосили дмухаю, а брат кричить унизу i смикае мене за ногу, щоб я поступився мiсцем.

Але найцiкавiше мiсце в кiмнатi – едине невелике вiконце в чотири шибки.

Надворi – люта зима, намело величезнi кучугури, все покрилося бiлим, навiть люди, що iнодi заходять до нас, сивi од iнею. Мама йде в школу, а ми вiдразу кидаемося до вiкна, щоб ще раз побачити ii, окутану бiлим туманом.

Ми давно подiлили нижнi шибки: лiва – Сергiева, права – моя.

Відгуки на книгу «На коні і під конем» Анатолія Дімарова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «На коні і під конем» Анатолія Дімарова одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «На коні і під конем» Анатолія Дімарова у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

117 переглядів