«Марія»
Улас Самчук

Про книгу «Марія» Уласа Самчука


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Марія» Уласа Самчука українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Марія» Уласа Самчука

Читати онлайн книгу «Марія» Улас Самчук українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Марiя
Улас Олексiйович Самчук


Шкiльна бiблiотека украiнськоi та свiтовоi лiтератури
Улас Самчук (1905–1987) – украiнський письменник, журналiст, публiцист, спадщина якого велика i рiзноманiтна. Вiн писав не лише про рiдну Волинь, Закарпаття, а й про Велику Украiну, украiнську емiграцiю, його вважають «лiтописцем украiнського простору». Самчука свiдомо замовчували в радянськi часи. Лише в незалежнiй Украiнськiй державi твори письменника почали видаватися на його батькiвщинi. У романi «Марiя» (1934) автор першим розповiв свiтовi правду про Голодомор 1933 року, його причини i наслiдки. Через подii iз життя Марii, ii близьких, землякiв протягом кiлькох десятилiть – вiд дореволюцiйного перiоду до бiльшовицьких реформ 1930-х рокiв i геноциду украiнського селянства – автор художньо осмислюе трагедiю однiеi родини в межах трагедii всiеi украiнськоi нацii i пiдносить образ селянки Марii до символу цiлоi Украiни.


Улас Самчук

Марiя


© О. А. Гугалова-Мешкова, художне оформлення, 2021

(Шкiльна бiблiотека украiнськоi та свiтовоi лiтератури)

© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2010

У виданнi збережено основнi особливостi лексики та синтаксису авторського тексту.


* * *


Матерям, що загинули

голодною смертю на Украiнi

в роках 1932—33.

Книга про народження Марii

І.

Коли не рахувати останнiх трьох, то Марiя зустрiла й провела двадцять шiсть тисяч двiстi п’ятдесят вiсiм днiв. Стiльки разiв сходило для неi сонце, стiльки разiв переживала насолоду буття, стiльки разiв бачила або вiдчувала небо, запах сонячного тепла й землi.

Тих пару днiв, що прожила з заплющеними очима по народженню, не входять у рахунок. Це не значить, що вона не бачила неба й землi. Вона вже чула iх, бо була еством, яке ворушилося, вiдчувало голод i голосно про це нагадувало.

Коли ж ii тепла i радiсна мати, селянка Оксана, виймала з довгоi пазухи груди, Марiя здалеко вiдчувала iх, моргала устечками й намагалась продерти своi майбутнi оченята. Оксана, розумiеться, допомагала iй, прикладала груди до того мiсця, яке пiзнiше звалося устами, i двi нiжнi теплi рожевi пелюсточки дружньо обнiмали iх.

Відгуки на книгу «Марія» Уласа Самчука

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Марія» Уласа Самчука одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Марія» Уласа Самчука у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

225 переглядів