«Каторжна»
Борис Грінченко

Про книгу «Каторжна» Бориса Грінченка


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Каторжна» Бориса Грінченка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Каторжна» Бориса Грінченка

Читати онлайн книгу «Каторжна» Борис Грінченко українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Каторжна
Борис Дмитрович Грiнченко


Шкiльная бiблiотека украiнськоi i зарубiжноi лiтератури
Постать видатного украiнця Бориса Дмитровича Грiнченко безперечно важлива для украiнськоi культури, адже вiн виявив себе як поет, письменник, публiцист, фольклорист, етнограф, мовознавець, критик, iсторик, педагог, перекладач, просвiтницький i громадський дiяч. Як прозаiк Борис Грiнченко вiдомий кiлькома повiстями та низкою оповiдань, якi наскрiзь cповненi патрiотичним чуттям та гострим болем за поневолення Украiни.

Особливо зворушливо автор змальовуе життя i виховання дiтей в тогочасних суспiльних умовах, реалiстично вiдтворюючи психологiю своiх маленьких героiв. «Каторжна» – це iсторiя дiвчини Докii, обдiленоi материнською любов’ю та ласкавим словом. Захищаючи право живоi iстоти любити i бути любленою, бути захищеною у цьому жорстокому i беззахисному свiтi, автор постае майстром психологiчноi прози.

Борис Грiнченко

Каторжна

© Т. М. Панасенко, передмова та примiтки, 2019

© М. С. Мендор, художне оформлення, 2019

© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2010


Бiльше працював, нiж жив…


«…його велика праця, його велика любов до народу не згинуть нiколи i в них вiн ще довго житиме серед вдячних нащадкiв»

    М. Коцюбинський

Коли заходить мова про Бориса Грiнченка, одразу ж у пам’ятi спливають рядки Максима Рильського: «Збирайте, як розумний садiвник, / Достиглий овоч у Грiнченка й Даля»… Так, мабуть, найвiдомiша, грунтовна й титанiчна праця Бориса Дмитровича Грiнченка – це саме словник украiнськоi мови. Хоча початок життя й умови, в яких проходило дитинство майбутнього украiнського письменника, педагога, лiтературознавця, лексикографа, етнографа, iсторика, публiциста, видавця, громадського й культурного дiяча зовсiм не передбачали таку його дiяльнiсть.

Народився Борис Грiнченко 9 грудня 1863 року на хуторi Вiльховий Яр на Харкiвщинi. Його батько, вiдставний штабс-капiтан, дворянин, у власностi якого було 19 десятин землi та водяний млин, наполегливо запроваджував удома «панське» життя, категорично забороняючи дiтям вживати «мужицьке нарiччя». Дмитро Якович добре знав украiнську мову, але спiлкувався нею лише з селянами, в родинi ж розмовляли росiйською.

Відгуки на книгу «Каторжна» Бориса Грінченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Каторжна» Бориса Грінченка одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Каторжна» Бориса Грінченка у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

203 переглядів