«Каторжна»
Борис Грінченко

Про книгу «Каторжна» Бориса Грінченка


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Каторжна» Бориса Грінченка та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Каторжна» Бориса Грінченка: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Каторжна» Бориса Грінченка і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Скачати безкоштовно книгу «Каторжна» Бориса Грінченка

Читати онлайн книгу «Каторжна» Борис Грінченко українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Каторжна
Борис Дмитрович Грiнченко


Шкiльная бiблiотека украiнськоi i зарубiжноi лiтератури
Постать видатного украiнця Бориса Дмитровича Грiнченко безперечно важлива для украiнськоi культури, адже вiн виявив себе як поет, письменник, публiцист, фольклорист, етнограф, мовознавець, критик, iсторик, педагог, перекладач, просвiтницький i громадський дiяч. Як прозаiк Борис Грiнченко вiдомий кiлькома повiстями та низкою оповiдань, якi наскрiзь cповненi патрiотичним чуттям та гострим болем за поневолення Украiни.

Особливо зворушливо автор змальовуе життя i виховання дiтей в тогочасних суспiльних умовах, реалiстично вiдтворюючи психологiю своiх маленьких героiв. «Каторжна» – це iсторiя дiвчини Докii, обдiленоi материнською любов’ю та ласкавим словом. Захищаючи право живоi iстоти любити i бути любленою, бути захищеною у цьому жорстокому i беззахисному свiтi, автор постае майстром психологiчноi прози.

Борис Грiнченко

Каторжна

© Т. М. Панасенко, передмова та примiтки, 2019

© М. С. Мендор, художне оформлення, 2019

© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2010


Бiльше працював, нiж жив…


«…його велика праця, його велика любов до народу не згинуть нiколи i в них вiн ще довго житиме серед вдячних нащадкiв»

    М. Коцюбинський

Коли заходить мова про Бориса Грiнченка, одразу ж у пам’ятi спливають рядки Максима Рильського: «Збирайте, як розумний садiвник, / Достиглий овоч у Грiнченка й Даля»… Так, мабуть, найвiдомiша, грунтовна й титанiчна праця Бориса Дмитровича Грiнченка – це саме словник украiнськоi мови. Хоча початок життя й умови, в яких проходило дитинство майбутнього украiнського письменника, педагога, лiтературознавця, лексикографа, етнографа, iсторика, публiциста, видавця, громадського й культурного дiяча зовсiм не передбачали таку його дiяльнiсть.

Народився Борис Грiнченко 9 грудня 1863 року на хуторi Вiльховий Яр на Харкiвщинi. Його батько, вiдставний штабс-капiтан, дворянин, у власностi якого було 19 десятин землi та водяний млин, наполегливо запроваджував удома «панське» життя, категорично забороняючи дiтям вживати «мужицьке нарiччя». Дмитро Якович добре знав украiнську мову, але спiлкувався нею лише з селянами, в родинi ж розмовляли росiйською.

Відгуки на книгу «Каторжна» Бориса Грінченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.