XIX століття – епоха розбіжностей, воєн та революцій, але це ще й період, що подарував нам величезний список творів, що стали справжніми шедеврами світової літератури. Детальний опис побуту того часу, протиріч у суспільстві, прагнень відвоювати свободу та незалежність у народів різних країн – усе це дозволило книгам того періоду знайти мільйони фанатів серед сучасних читачів.
Світова література 19 століття стала результатом масового складання з властивими йому прискоренням та інтенсифікацією контактів між окремими, раніше закритими один від одного літературними напрямками.
Російська література 19 століття тоді була зацікавлена в шедеврах Гете і Байрона, Діккенса і Бальзака. Найкращі письменники та їхні твори демонструють образи та переказують мотиви, взяті від Гюго та Гейне.
Література Англії 19 століття переживала справжній розквіт. Та епоха подарувала нам твори видатних майстрів слова. Саме завдяки цим авторам англійська література згодом мала великий вплив на розвиток світової літературної спадщини.
Накалена політична атмосфера стала приводом для значних змін у творчості. Вона стала поштовхом, завдяки якому почала швидко розвиватися американська література. Марк Твен, Едгар Аллан По, Генрі Торо та інші класики випускали шедевральні твори, якими багатомільйонна аудиторія зачитується і сьогодні.
На окрему увагу заслуговують письменники Франції XIX століття. Саме ця країна вийшла на історичну авансцену тієї непростої доби. Спочатку Французька революція, і потім і війни, розв’язані Наполеоном, у час привели до надіям і розчаруванням. Їх, до останньої краплі, увібрали класики того періоду. Своїми творами вони сприяли тому, що французька література у ХІХ столітті стала однією з найпопулярніших у всьому світі.
Незважаючи на значну зацікавленість у закордонних шедеврах з боку більшості російських класиків, серед письменників з Росії та авторів із західних країн було чимало розбіжностей. Головне їх – протиріччя між слов’янофілами і західниками, під впливом якого, над останню, розвивалася зарубіжна література 19 століття.
Причиною конфлікту стала ідея, за якою громадяни були зобов’язані боротися. Причому далеко не кожен мешканець розумів, за що саме він бореться. У неорганізованості та щирому нерозуміння людей ми переконуємось, починаючи читати онлайн література 19 століття.
У 40-х роках ХІХ століття російські письменники почали закликати громадян до революції. Так виник табір слов’янофілів, які провокують населення до відмови від західної літератури. Це підтверджує навіть дитяча проза на той час. Російські письменники випускали казки, у яких герої європейських та американських авторів виявлялися головними лиходіями.
У відповідь європейські класики 1 половини 19 століття організували свій табір, заснований на навчаннях Сен-Симона, Фур’є та інших утопістів. Члени цієї організації намагалися всіма силами відстояти власні інтереси, піднести європейську та американську літературу як культурну вершину того непростого часу.
Класична література 19 століття виникла під впливом різних чинників. Той чи інший жанр зазнав значних змін, у яких величезна заслуга романтизму і реалізму. Ці 2 напрями вплинули на різних етапах становлення.
Твори у першій половині 19 століття демонструють, що письменники на той час створювали свої твори під впливом романтичних емоцій. Через вік – у той час більшість класиків переживали молодість, вони намагалися знайти щастя в особистому житті. Так з’явилися найкращі книги 19 століття – неперевершені романи, що вражають нас любовними інтригами, справжніми щирими емоціями.
Книги другої половини 19 століття – результат визнання авторами те, що не все у цьому житті будується на емоціях. Саме тоді їх творчості стали спостерігатися елементи реалізму. Головні теми написання книжок змінилися. Серед них з’явилася політика, війна, суспільство, релігія та наука.
Якщо Вам подобаються дитячі книги, доросла проза та поезія першої та 2 половина 19 століття, знайдіть ці твори на нашому сайті. Ми пропонуємо завантажити література 19 століття безкоштовно, і без реєстрації у форматах fb2, txt, epub, rtf, насолоджуючись визнаною класикою найкращих письменників та поетів тієї епохи.