«Чарівник країни Оз»
Ліман Френк Баум

Про книгу «Чарівник країни Оз» Лімана Френка Баума

«Чарівник країни Оз» — перша книга серії про героїв цієї казкової країни — вийшла друком 1900 року. В ній розповідається про те, як одного разу ураган підняв хатинку з дівчинкою Дороті та песиком Тото і закинув у країну Оз. Дороті дуже хотіла повернутися додому в Канзас, де на неї чекали дядечко Генрі та тітонька Ем. По дорозі вона зустріла Опудала, Залізного Лісоруба та Лякливого Лева — і вони разом вирушили до чарівника Оза: Дороті — щоб повернув її додому, Опудало — за мізками, Залізний Лісоруб — за серцем, Лякливий Лев — за хоробрістю. А чи здійсняться їхні бажання, дізнаєтеся, прочитавши цю веселу, з чудовими малюнками книжку.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Ви можете завантажити (скачати) книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). А щоб скачати електронну книгу «Чарівник країни Оз» Лімана Френка Баума українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба обрати один з форматів: fb2 (фб2), pdf (пдф),txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Чарівник країни Оз» Лімана Френка Баума

Читати онлайн книгу «Чарівник країни Оз» Ліман Френк Баум українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Чарiвник краiни Оз
Лiман Френк Баум


Шкiльна бiблiотека украiнськоi та свiтовоi лiтератури
Лiман Френк Баум (1856–1919) – американський письменник, всесвiтньо вiдомий класик дитячоi лiтератури, який створив чарiвну краiну Оз. Його книжки були неодноразово екранiзованi, на казках Баума виросло не одне поколiння дiтей в усьому свiтi.

«Чарiвник краiни Оз» – перша книга серii про героiв цiеi казковоi краiни – вийшла друком 1900 року. В нiй розповiдаеться про те, як одного разу ураган пiдняв хатинку з дiвчинкою Доротi та песиком Тото i закинув у краiну Оз. Доротi дуже хотiла повернутися додому в Канзас, де на неi чекали дядечко Генрi та тiтонька Ем. По дорозi вона зустрiла Опудала, Залiзного Лiсоруба та Лякливого Лева – i вони разом вирушили до чарiвника Оза: Доротi – щоб повернув ii додому, Опудало – за мiзками, Залiзний Лiсоруб – за серцем, Лякливий Лев – за хоробрiстю. А чи здiйсняться iхнi бажання, дiзнаетеся, прочитавши цю веселу, з чудовими малюнками книжку.

Лiман Френк Баум

Чарiвник краiни Оз

Передмова


Протягом столiть фольклор, легенди, мiфи i чарiвнi казки йдуть поруч iз дитинством, бо кожна звичайна дитина вiдчувае здоровий пiдсвiдомий потяг до iсторiй фантастичних, дивних i вiдверто неймовiрних. Крилатi феi з казок братiв Грiмм чи Андерсена принесли дитячим серцям радостi бiльше, нiж будь-якi iншi вигадки людства.


І все ж стародавня казка, що справно служила багатьом поколiнням, тепер вiджила свiй вiк i може вважатися «iсторичною» в бiблiотецi дитячоi лiтератури, бо настав час нового поколiння «чарiвних казок», в яких зникають добре знайомi образи джина, гнома та феi-чарiвницi, так само як i всiлякi страхiтливi подii, вiд яких аж кров холоне, що iх вигадували автори, аби додати, завдяки жаховi, якесь високоморальне повчання. Та сучасна освiта вже включае в себе уроки моралi; отже, сучасна дитина шукае в чарiвнiй казцi лише роз- ваг i з радiстю обходиться без лячних сцен.

Маючи все це на увазi, автор i написав повiсть «Чарiвник краiни Оз» виключно для розваги нинiшнiх дiтлахiв. Цей твiр замислювався як сучасна чарiвна казка, у якiй зберiгаються дива й радiсть i немае мiсця страхiттям та стражданням.

    Л. Френк Баум

Глава 1.

Відгуки на книгу «Чарівник країни Оз» Лімана Френка Баума

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Чарівник країни Оз» Лімана Френка Баума одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Чарівник країни Оз» Лімана Френка Баума у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

33 переглядів