Книгу «Бояриня» Леся Українка написала всього за три дні у квітні 1910 року. У той час поетеса знаходилась неподалік від Каїру, де проходила лікування від сухот. Оскільки письменниця дуже сумувала за рідною країною, це не могло не виразитись у творчості, тому й твір вийшов у неї драматичним. Це єдина поема, в основу якої Леся Українка поклала історію своєї Батьківщини, а описані у ній події відбуваються у 17 столітті. Твір поділено на 5 частин.
Події відбуваються спершу на території України, а потім уже в Москві. А починається розповідь з того, що в будинок до Оксани, головної героїні, та її батьків приходить гість. Це батько запросив Степана, який був боярином і служив при царі, погостювати кілька днів. Почуття між молодими людьми виникають у той момент, коли вони ведуть бесіду у садку, що біля хати.
Спершу хлопець стає нареченим для Оксани, а потім і законним чоловіком. Головна героїня, за традицією, їде за своїм чоловіком, і так вона опиняється у Москві. Але життя там дівчині не надто подобається. Традиції і звичаї московських людей їй не близькі, тому вона почувається там як чужа. Це погано впливає на її стан здоров’я. Героїня швидко марніє і починає хворіти.
Степан починає думати, що повернення додому поставило б Оксану на ноги, та чи зможе вона поїхати в Україну? Цікаво, що Леся Українка розмірковувала над тим, щоб видавати цей твір не під власним ім’ям, а під псевдонімом, бо відчувала, що доля у нього буде нелегка.
Слухати аудіокнигу «Бояриня» Лесі Українки онлайн безкоштовно:
«Бояриня» — патріотично-феміністична драматична поема Лесі Українки, написана впродовж трьох днів (27—29 квітня 1910) у місті Хельвані (біля Каїра, Єгипет-Міср), де письменниця лікувалася від сухот.
Слухати аудіокнигу «Бояриня» Лесі Українки онлайн безкоштовно:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Бояриня» Лесі Українки та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Бояриня» Лесі Українки: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Бояриня» Лесі Українки і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Садок перед будинком не дуже багатого, але значного козака з старшини Олекси Перебiйного. Будинок виходить у садок великим рундуком, що тягнеться вздовж цiлоi стiни. На рундуку стiл, дзиглики, на столi прилагоджено до вечерi. Стара Перебiйниха дае останнiй лад на столi, iй помагае дочка ii Оксана i служебка.
Через садок до рундука iдуть Перебiйний i Степан, молодий парубок у московському боярському вбраннi, хоча з обличчя його видко одразу, що вiн не москаль.
Перебiйний(до гостя)
Моя стара управилась хутенько! Дивись, уже спорудила й вечерю, поки ми там на цвинтарi балачки провадили.
Перебiйниха(зiходить трохи з рундука назустрiч гостевi)
Боярине, прошу зажити з нами хлiба-солi.
Степан(уклоняючись)
Рад би, шановна панiматко, та не смiю, коли б не гнiвались старi бояри, — я й так уже давно вiд них одбився.
Перебiйний
Про них ти не турбуйся. Пiдкоморiй iх запросив на бенкет, а тебе я випрохав до нас: «Я сам, – кажу iм, — щось недугую трохи, то не можу на бенкетах гуляти, а Степана, по давнiй приязнi до його батька, хотiв би пригостити в себе в хатi. Вiн молодик, йому ще не пристало на бенкети великi учащати». Боярам, видко, вже запах медок та варенуха, отже, роздобрились та й мовили: «Нехай собi парнiшка сидить у тебе хоч i до вiд’iзду. Навiщо вiн нам здався?»
Степан
От спасибi, панотченьку!
(Зiходить на рундук з господарями.)
Перебiйний
Я джурi накажу, нехай перенесе твое манаття до нас, та й заберу тебе в полон, поки не визволять бояри.
Степан
Боже! Такий полон милiший од визволу.
Перебiйниха(до Оксани)
Пiди лиш, доню, там пошли Семена.
(Оксана виходить i незабаром вертаеться.)
Степан
Якби лиш я не став вам на завадi…
Перебiйниха
Ото б таки! Ще в нас у хатi стане для гостя мiсця!
Перебiйний
Ти, синашу, в мене забудь всi церегелi. Таж зо мною небiжчик батько твiй хлiб-сiль водив, укупi ми й козакували.
(Садовить Степана i сам сiдае при столi. До Оксани.)
Дочко, ти б нас почастувала на початок.
(Оксана наливае з сулiйки двi чарки – батьковi й гостевi.)
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.