«Спокуса»
Панас Мирний

Про книгу «Спокуса» Панаса Мирного

«Спокуса» Панаса Мирного – п’єса, у якій дійовими особами є відомі біблійні персонажі: Адам, Єва та ін.***. Перу автора належать й інші драматичні твори, зокрема, «Лимерівна», «Згуба» та ін.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Спокуса» Панаса Мирного українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Спокуса» Панаса Мирного

Читати онлайн книгу «Спокуса» Панас Мирний українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Спокуса
Панас Мирний


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Спокуса» Панаса Мирного – п’еса, у якiй дiйовими особами е вiдомi бiблiйнi персонажi: Адам, Єва та iн.***. Перу автора належать й iншi драматичнi твори, зокрема, «Лимерiвна», «Згуба» та iн.

Панас Мирний

СПОКУСАНайвiрнiшому порадниковi i найщирiшому приятелю Леонiдовi Олексiйовичу Іонiну присвячуе вдячний авторМiстерiя у чотирьох справах

Справляють:

Адам – перший чоловiк.

Єва – його жiнка.

Голос з неба.

Янголи.

Лев – цар звiроти.

Звiрота.

Дрiбнi пташки.

Луципiр – старший над нечистою силою.

Арефа – його жiнка.

Іродча – iх син.

Сатанаiл та Анциболот – Луциперовi пiдручнi.

Нечиста сила: домовi, вiдьми, вовкулаки.
– СПРАВА ПЕРША —

РАЙ


Починае на свiт благословитись. За далекими горами червонiе край неба; рожевий свiт його блимае по верхiв'i гiр, а крутi iх боки укривае чорна темнота. Над раем – долиною курiеться сизий туман i, чiпляючись за гiлки високого дерева, тихо здiймаеться вгору. Кругом тихо – анi шерхне; все спочивае, прикрите вранiшнiм холодком, – млiе серед тихого сну… Аж ось – далеко-далеко – за темними горами зажеврiла невеличка iскорка i, спалахнувши, довгою огнястою ниткою застрибала по горах… Ось друга мчиться iй навздогiнцi, третя… четверта… Цiлий снiп золотого свiту забуяв понад горами i почав осiдати на iх верхiв'i золотим маревом. Заблищали гребнi гiр, заiскрили; чорна темнота затремтiла i, присiдаючи, почала ховатись по крутих ярах та глибоких долинах, а сизий туман, порiдчавши, вище посунув угору. Рушився тихий вiтрець; загойдався димчатий полог сизого туману; зашепталося листя на деревi; заiскрила блискуча роса на травi. Почувся над раем тихий гомiн, i здаля донеслася голосна пiсня.

Пiсня:

Слава безмiрная боговi нашому,
Господу правди й добра!
Всесотворителю, життя подателю…
Слава, i честь, i хвала!

Дрiбнi пташки(просипаючись, щебечуть).

Свiт, свiт, свiточок!
Спустивсь на наш садочок,
Та поробив слiдочок —
Позолотив пiсочок.
Свiт, свiт! Свiтае…
Нас до гурту скликае:
«Збирайтеся, подруженьки,
До нашоi задруженьки,
Усi разом заспiвайте,
Ясне сонце привiтайте…».
Свiт! свiт! свiт!

Звiрота(лупнувши очима, позiхнула – заревла).

Відгуки на книгу «Спокуса» Панаса Мирного

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Спокуса» Панаса Мирного одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Спокуса» Панаса Мирного у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

319 переглядів