Якщо сюжет твору повністю вигаданий автором – це художня література, а якщо в його основі лежать реальні події, то це вже документальний твір. Документалістика – це нехудожня література, яка будується не на фантазіях письменника чи письменниці, а на конкретних фактах, що мали місце у певний час і були зафіксовані документально або хоча б збереглись у людській пам’яті.
Пишуться такі книжки у публіцистичному стилі, для якого характерними є послідовність, чіткість, точність викладу інформації. Водночас присутня і емоційна забарвленість, тому не можна сказати, що це лише «сухе» викладення фактів. Публіцистика теж може бути захоплюючою.
Хто може стати автором документального твору? Наприклад, людина, яка сама була свідком чи учасником тих подій, про які розповідає. Це її спогади і враження, викладені у текстовій формі.
Інший варіант – коли автор збирає інформацію від інших людей, вивчає документацію, структурує отримані дані, а потім вже пише свою книгу. До речі, він може давати і власну оцінку подіям, про які говорить, висловлювати свою позицію, але не нав’язувати її іншим.
Зазвичай документальні твори пишуться через багато років після подій, чим цей напрямок і відрізняється від тієї ж журналістики. І об’єм у них значно більший, ніж у будь-якої журналістської статті.
Якщо ви вирішили читати онлайн документальні книги, то зробити це можна на нашому сайті. Тут великий вибір літератури (і не лише документалістики), а доступ до неї є цілодобово.
Більше того, за необхідності можна скачати безкоштовно документальну літературу українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон або інший ваш пристрій, щоб мати можливість читати її потім і офлайн.