Жахи (кошмари, жахіття)

Сортирувати за:

Жахи: з чого все починалось у літературі

Літературні жахастики користуються популярністю у читачів різного віку, починаючи з підліткового. Враховуючи, що це історії, призначення яких у тому, щоб налякати, то навіть дивно, що люди їх так люблять. Але лоскотати собі нерви багатьом подобається, а робити це за допомогою літератури – це найбільш безпечний спосіб отримати бажані емоції. Але з чого ж усе почалось?

Якщо зазирнути в історію, то своїм корінням кошмари йдуть у сиву давнину і у народну творчість. Тема смерті, загробного життя і різних істот, які живуть у потойбіччі, цікавила людей вже тоді. Та оскільки наукових знань не було, вони покладались на творчість. Так починали з’являтись історії про демонів, мерців, які повертаються до життя, і про інших страшних істот.

Особливою популярністю користувались страшні оповідки у Середньовіччі, коли автори почали писати про вампірів, вовкулаків та просто жорстоких персонажів, які жили у реальності. У 19 столітті теж було написано чимало романів, які тепер вже вважаються класикою жанру, і на них рівняються молоді сучасні автори.

Кращі жахи на всі часи

Якщо письменник талановитий, то його твір залишатиметься цікавим і через сотні років, що можна побачити на прикладах деяких авторів давнини. Коли б не була написана історія, якщо вона викликає відчуття напруги і жаху, то це вже класика, яка житиме дуже довго. А якісь історії екранізуються, тому їх життя продовжується ще й у кінематографічному світі.

Популярністю користуються сучасні твори, які поєднують у собі трилери, жахи та інші жанри. Дуже часто у них розповідається про маніяків, убивць і психопатів, прототипами яких зазвичай стають реальні злочинці.

Зомбі-апокаліпсис – це різновид жанру жахів, який з’явився у 20 столітті. У таких творах розповідається про нашестя живим мерців і намагання людей вижити у світі, який вони атакували.

Де почитати жахи і кошмари?

На нашому сайті зібрана велика колекція творів від різних авторів, починаючи з класиків, завершуючи найсвіжішими новинками світу жахів. У нас кожен бажаючий може читати онлайн безкоштовно жахи українською у зручний для себе час.

Крім того, є можливість скачати безкоштовно книги хоррор українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон, щоб мати до них доступ потім навіть в режимі офлайн (це буває дуже зручно, наприклад, десь за містом).