Постапокаліптика

Сортирувати за:

Постапокаліптичні світи у літературі

Якщо у літературному творі події відбуваються після того, як на планеті стався якийсь апокаліпсис, то це жанр, який має назву постапокаліптика. Автори, які пишуть у такому жанрі, розповідають зазвичай про виживання людей на території, яка стала для життя малопридатною або й взагалі там вже умов немає, але подітись героям немає куди.

Постапокаліптичні твори – це піджанр фантастики, тому і її елементи у них присутні. А от причини тієї самої катастрофи планетарного масштабу можуть бути як науковими (пандемія або війна з використанням ядерної зброї), так і міфічно-містичною (зомбі-апокаліпсис, магія або атака надприродних істот).

Вигляд постапокаліптичні міста мають похмурий і сірий, бо все, що від них зазвичай залишається, це руїни та згарища, які вже неможливо відновити. В таких умовах у людей змінюється сприйняття реальності і самих себе, а бажання вижити може перетворювати їх на монстрів. Події можуть відбуватись як у сучасності, так і у майбутньому, коли людство вже встигає навіть забути про технології, якими колись активно користувалось.

Короткий екскурс в історію жанру постапокаліптики

Вважається, що перші постапокаліптичні твори почали з’являтись ще на початку 19 століття. А от справжня популярність прийшла після завершення Другої світової, коли людство зрозуміло, що ядерна зброя вже може використовуватись і дізнались, які наслідки це має.

У сучасній літературі цей жанр продовжує користуватись популярністю, так само як у кінематографі і в інших видах мистецтва.

Де почитати книжки про постапокаліптику?

У нас на сайті ви можете вільно читати онлайн книги про кінець світу, рятуючись від апокаліпсису разом з героями.

Ще один спосіб отримати доступ до такої літератури – скачати книги про апокаліпсис українською мовою повністю безкоштовно у форматах fb2, txt, rtf, epub на телефон.