Дитячі детективи

Сортирувати за:

Не знаєте, чим зайняти свою дитину? Запропонуйте йому почитати дитячі детективи – захоплюючі та повчальні книги

Детективний жанр завжди славився великою популярністю, тому не дивно, що з часом з’явився піджанр дитячий детектив. Такі книги розраховані на дитячу та підліткову аудиторію, але навіть батькам буде цікаво їх почитати. Діти, навіть більше, ніж дорослі, люблять розгадувати таємниці, дізнаватися секрети і разом з детективами йти по гарячому сліду злочинця. У дитячих детективах, як і в «дорослих» книгах, завжди присутні інтриги, заплутані історії, загадки. Головні герої, як правило, дуже допитливі, часто потрапляють у неприємні ситуації, вихід з яких знайти не так-то легко. Юний читач разом з персонажами бере участь в захоплюючих пригодах і розкриває злочини.

Головною відмінністю дитячих книг детективів є опис якого-небудь події, яка сталася при невідомих і загадкових обставинах. У детективах для дітей подія не обов’язково має бути злочинним, але для того, щоб відновити справедливість, персонажі повинні дізнатися, хто і для чого його зробив. Як і класичні твори цього жанру, сучасні дитячі детективи з кожною новою сторінкою видають читачеві все нові і нові подробиці, які наближають його до розгадки. Ближче до закінчення книги дитина знайде відповіді на всі питання, а окремі частини сюжету складуться докупи, утворивши щасливе завершення історії.

Гостросюжетні дитячі детективи – двері в світ пригод

У дитячих детективах детективами, в основному, виступають діти, адже юному читачеві завжди цікаво читати про своїх ровесників, які роблять великі відкриття і розгадують навіть «дорослі» таємниці. Особливим попитом користуються книжкові серії, завдяки яким дитина може стежити за непростим процесом дорослішання головного персонажа, представляючи себе на його місці.

І діти, і дорослі, читаючи дитячий детектив, часто подумки сперечаються з героєм, самостійно аналізують ситуацію, шукають можливе рішення. Саме такі книги сприяють розвитку уяви, фантазії, логічного мислення. Вони закладають основу для формування власних поглядів, переконань і принципів.

У дитячих детективах, як російських, так і зарубіжних письменників, завжди є класичні образи: детектив, лиходій, потерпілий і компаньйон. В ролі детектива зазвичай виступає дитина (підліток), який шукає зачіпки, докази і всіляко намагається викрити винного. Особистість злочинця – сама таємнича. Він може залишатися невідомим аж до закінчення книги, або ж буде виступати на перший план в якості свідка, або навіть потерпілого.

Потерпілий персонаж також може бути «темною конячкою». Ще невідомо, чи дійсно йому завдано збитків – адже він може бути тим самим лиходієм. Компаньон – вірний помічник і напарник, якого автор може зобразити як людиною, так і тваринам. Такий персонаж допомагає письменникові підкреслити видатні здібності юного сищика.

Автори популярних дитячих детективів створюють яскравих персонажів, в яких читач може дізнатися себе або своїх друзів. Сищики з книг часто не мають списку особливих досягнень в повсякденному житті. У школі чи вдома вони навіть можуть вважатися невдахами, нерозторопними і незграбними дітьми. Але під час розслідування вони демонструють допитливий розум і наполегливість, що допомагає їм «розкусити» навіть самого спритного злодія.

Список дитячих детективів на нашому сайті постійно оновлюється, тому не забувайте стежити за появою нових захоплюючих історій. Для дітей початкових класів ви зможете підібрати короткі дитячі детективи, щоб дитині було легше їх прочитати. Або скористайтеся аудіокнигами, які можна слухати онлайн у нас на сайті. Наша електронна бібліотека пропонує вам читати дитячі детективи онлайн абсолютно безкоштовно. Крім того, у нас ви можете безкоштовно завантажити дитячі детективи в форматах: fb2, txt, epub, rtf. Електронна книга – це дуже зручно і сучасно. Дитина зможе в будь-який час відкрити її на телефоні або планшеті. Читання захоплюючої книги – це не тільки корисне проведення часу, але і відмінна заміна комп’ютерних ігор.