Весною Муха-ледащиця Майнула у садок На ряст, на квіти подивиться, Почуть Зозулин голосок. От примостилась на красолі Та й думає про те, Що як то гарно жить на волі, Коли усе цвіте. Сидить, спесиво поглядає, Що робиться в садку; Вітрець тихесенько гойдає, Мов панночку яку… Побачила Бджола близенько: — Добридень! — каже їй. — Оддиш хоч трохи, моя ненько, Сідай отут мерщій. — Та ніколи мені сидіти, — Одвітує Бджола, — Вже час до пасіки летіти: Далеко від села. — Яка погана, — Муха каже, — На світі доленька твоя: Раненько встане, пізно ляже… Мені б отак — змарніла б я, За тиждень би головоньку схилила. Моє життя, голубко мила, — Талан як слід: Чи де бенкет, чи де обід Або весіллячко, родини, — Такої гарної години Ніколи не втеряю я: І їм, і ласую доволі, — Не те що клопоти у полі І праця бідная твоя! – На річ таку Бджола сказала: — Нехай воно і так; Та тільки он що я чувала, Що Муху зневажає всяк, Що де ти не поткнешся Або до страви доторкнешся, — Тебе ганяють скрізь: Непрохана не лізь. — Стару новинку, — каже Муха, — Десь довелось тобі почуть!.. Запевне, дурень дурня слуха… Велике діло — проженуть! Не можна в двері — я в кватирку Або пролізу в іншу дірку – І зась усім!
Нехай ся байка мухам буде, Щоб не сказали часом люде, Що надокучив їм.
Аналіз вірша «Муха й Бджола» Леоніда Глібова
Леонід Глібов, як ніхто інший в українській літературі, умів писати байки та різні притчі, які тільки на перший погляд здаються дитячими казками, проте вони несуть в своєму тексті великий задум та мораль, над якою варто задуматися не лише підростаючому поколінню, але і дорослим читачам. Читати онлайн байку «Муха й Бджола» Леоніда Глібова українською мовою можна у нашій віртуальній бібліотеці.
Як можна зрозуміти уже із назви твору, головними персонажами у вірші є саме ці комахи. Але це не просто казка, а справжнє повчання, яке порівнює людей із бджолою та мухою. Всі знають, що саме бджола є трудівницею, недаремно ж її в народі так і називають. Вона любить трудитися, приносить користь, прагне постійно бути у русі. Колись один науковець сказав, якщо загинуть бджоли, то загине все людство, і це правда. А муха, навпаки, трудитися не хоче і не працює. Вона живе за рахунок інших та того заробітку, яку здобув хтось інший.
От так і автор розповідає, що бувають люди, які працюють, а є корисливі, які хочуть жити за чужий рахунок і взагалі нічого не робити. По віршу комахи зустрічаються і говорять між собою, критикуючи одна одну і кожен із них думає, що правий саме він. Кожен читач у цьому творінні Глібова може знайти для себе конкретну мудрість та зробить висновки.
Якщо хочете прочитати цей твір, то вам потрібно скачати байку «Муха й Бджола» Леоніда Глібова безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) у нашій віртуальній бібліотеці у форматах: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш-байку “Муха й Бджола” Леоніда Глібова українською мовою абсолютно безкоштовно.
Байка “Муха й Бджола” Леоніда Глібова.
Приємного читання!
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Муха й Бджола» Леоніда Глібова та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Муха й Бджола» Леоніда Глібова: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Муха й Бджола» Леоніда Глібова і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.