Книга «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова вийшла друком у 1840 році у Петербурзі. Для російської прози того часу цей твір був чимось новим, оскільки ніхто до того не писав таких лірико-психологічних романів. Події, описані у творі, відбуваються у 30-х роках 19 століття на Кавказі.
У центрі сюжету знаходиться столичний дворянин Григорій Печорін, якого вислали на Кавказ, щоб він служив в армії там, а не сидів у Петербурзі. Головний герой – це офіцер, який міг би збудувати успішну військову кар’єру, але у нього немає такого бажання. Він відрізняється від інших людей своїми поглядами на життя, а його вчинки просто ніхто не розуміє. При цьому Печорін відчайдушно сміливий і не боїться навіть смерті.
Свою міцну волю і сильний характер герою варто було б використовувати з користю, але він поводиться як розчарована у житті і суспільстві людина. Для нього життя – це гра, у якій все залежить від волі випадку чи долі. Сам власним життям герой не керує, тому й конкретних цілей собі не ставить. Він звик думати лише про себе, і якщо якимись своїми вчинками робить боляче іншим, то це для нього не має значення.
Печорін багато розмірковує і аналізує, намагаючись зрозуміти, чому йому так важлива свобода і на що він здатен у цьому житті ще. А от чи вдасться йому знайти відповіді, можна дізнатись, читаючи книгу.
Слухати онлайн аудіокнигу «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова скорочено:
«Герой нашого часу» — перший у російській прозі соціально-психологічний роман, написаний Михайлом Юрійовичем Лермонтовим у 1838—1840 роках. Класика російської литературы. Вперше роман був виданий у Санкт-Петербурзі у друкарні Іллі Глазунова та Кº у 1840 році у 2 книгах.
Слухати онлайн аудіокнигу «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова скорочено:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Скачати безкоштовно книгу «Герой нашого часу» Михайла Лермонтова
У будь-якій книзі передмова є перша і разом з тим остання річ; вона або служить поясненням мети твору, або виправданням і відповіддю на критики. Та читачам, як правило, немає діла ні до моральної мети, ані до журнальних нападок, і тому вони не читають передмов. А жаль, що це так, особливо у нас. Наша публіка ще така молода і простодушна, що не розуміє байки, якщо в кінці її не знаходить повчання. Вона не вгадує жарту, не відчуває іронії; вона просто погано вихована. Вона ще не знає, що в порядному товаристві і в порядній книзі відверта лайка не може мати місця; що сучасна освіченість винайшла зброю більш гостру, майже невидиму і все ж таки смертельну, яка під покровом лестощів завдає невідпорного і точного удару. Наша публіка схожа на провінціала, котрий, підслухавши розмову двох дипломатів, що належать до ворогуючих сторін, залишився б переконаним, що кожен із них дурить свій уряд на користь взаємної, найніжнішої дружби. Ця книга ще недавно відчула на собі нещасну довірливість деяких читачів і навіть журналів до буквального значення слів. Одні страшенно образились, не на жарт, що їм у приклад ставлять таку аморальну людину, як Герой Нашого Часу; інші ж дуже тонко відмічали, що автор намалював свій портрет і портрети своїх знайомих... Старий і жалюгідний жарт! Та, певне, так вже створена Русь, що все в ній оновлюється, крім подібних нісенітниць. Найчарівніша із чарівних казок у нас навряд чи уникне дорікань у спробі образи особистості! Герой Нашого Часу, шановні панове, дійсно портрет, але не однієї людини: це портрет, складений із вад усього нашого покоління, у повному їх розвитку. Ви знову мені скажете, що людина не може бути такою поганою, а я вам скажу: якщо вже ви вірили у можливість існування всіх трагічних і романтичних злодіїв, то чом би вам не вірити в дійсність Печоріна? Якщо ви милувались вигадками значно жахливішими і потворнішими, чому ж цей характер, хоча б як вигадка, не знаходить у вас пощади? Чи не тому, що в ньому більше правди, ніж ви того бажали б?.. Ви скажете, що моральність від цього не виграє? Вибачте. Людей забагато годували солодким; у них від цього зіпсувався шлунок; потрібні гіркі ліки, їдкі істини.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.