Про книгу «Дванадцять місяців (12 місяців)» Самуїла Маршака
Казка «Дванадцять місяців» Самуїла Маршака – класика радянської дитячої літератури. Ця історія має всі канонічні атрибути, щоб вважатись казкою, зокрема дівчинку, що потерпає від мачухи, та фантастичний елемент в формі тих самих дванадцяти місяців, які зустрічають дівчинку в лісі. Першоосновою казки є народна творчість, а Маршак лиш доповнив її та зробив з цього красиву та повчальну історію. Чимось ця казка схожа на Попелюшку, проте головною відмінністю є слов’янський колорит та стиль письменника.
Сюжет розпочинається з того, що головна героїня потерпає від знущань своєї мачухи та її доньки, з якою вона теж не в гарних стосунках. Не бажаючи це терпіти далі, вона втікає з дому, не дивлячись на те, що на дворі стоїть зима. Вона втікає до лісу, де вже мала б замерзнути, але до неї приходять духи природи в обличчі тих самих місяців. До речі, читати онлайн казку «Дванадцять місяців» Самуїла Маршака українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.
Саме на образах цих місяців значною мірою зупиняється автор, відводячи значну частину розповіді їх опису. Всі вони різні, хтось морозний та холодний – зимні місяці, а хто сяє барвами та красою листя – літні. Всі вони дарують дівчинці щось від себе, щось, що їх символізує. Тим самим автор дає зрозуміти читачеві всю красу природи та її щедрість по відношенню до людини.
Скачати казку «Дванадцять місяців» Самуїла Маршака можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.
Слухати аудіокнигу «Дванадцять місяців (12 місяців)» Самуїла Маршака онлайн українською мовою:
“Дванадцять місяців” – драматична казка радянського письменника Самуїла Маршака, написана в 1942-1943 роках для МХАТу. Поставлена у Московському театрі юного глядача у 1947 році, у МХАТі у 1948 році. П’єса складається з чотирьох дій та восьми картин.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Дванадцять місяців (12 місяців)» Самуїла Маршака та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Дванадцять місяців (12 місяців)» Самуїла Маршака: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Дванадцять місяців (12 місяців)» Самуїла Маршака і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Скачати безкоштовно книгу «Дванадцять місяців (12 місяців)» Самуїла Маршака
Королева — дівчинка чотирнадцяти — п’ятнадцяти років, ровесниця пасербиці.
Гофмейстерина1 — висока худа стара діва. Учитель королеви — професор арифметики й краснопису.
Канцлер2.
Начальник королівської варти.
Королівський прокурор.
Посол Західної держави.
Посол Східної держави.
Головний садівник.
Старий солдат.
Заєць і білки.
Дванадцять місяців.
Глашатаї.
Дія перша
Картина перша
Зимовий ліс. Затишна галявинка. Ніким не займаний сніг лежить заметами, вкриває дерева пухнастими шапками. Дуже тихо. Кілька хвилин на сцені порожньо, немовби мертво. Потім сонячний промінь перебігає по снігу й освітлює крука на сосні, білку, що примостилася біля дупла. Чути шурхіт, хлопання крил, хрускіт сухого дерева. Ліс оживає. [...]
На галяву вибігає заєць. На гілках поруч з білкою з’являється ще одна.
Заєць (плескаючи лапкою об лапку). Холодно, холодно, холодно! Від морозу дух переймає, лапи на бігу до снігу примерзають.
Злазьте, білочки, із дуба,
Нум гуляти в горюдуба4,
Сонечко гукать,
Весну закликать!
Білка. Гаразд, зайче! Кому першому горіти?
Заєць. Кому припаде. Полічимося.
Косий, косий,
Не ходи босий,
А ходи взутий,
Лапочки закутай.
Коли взуєш чобітки,
Не знайдуть тебе вовки,
Не знайде тебе ведмідь.
Випада — тобі горіть!
1 — а і 2 — а білки. Лови, зайче! Не впіймаєш! (Побігли.)
Білки мчать по снігу, заєць за ними. Тим часом на галявину виходить дівчина — пасербиця. На ній велика подерта хустка, стара кофтина, стоптані черевики, грубі рукавиці. Вона тягне за собою санчата, за поясом у неї невеличка сокира. Дівчина спиняється між двома деревами і дивиться на зайця та білок. Ті так захопилися грою, що й не помічають її. Білки з розгону стрибають на дерево.
Заєць. Ви куди, куди? Так не можна, це нечесно! Я з вами більш не гуляю.
Білки. А ти, зайче, стрибни, стрибни! Хвостом махни — та й на гілку!
Заєць. (пробує стрибнути, жалісно). Та в мене ж хвіст куций!
Білки сміються. Дівчина теж. Заєць та білки озираються на неї і зникають.
Пасербиця. Ой, не можу! До чого смішно! Хвіст, каже, в мене куций! Якби своїми вухами не чула, не повірила б! (Сміється.)
На галявину виходить солдат. За поясом в нього велика сокира. Він теж тягне за собою санки. Солдат — вусатий, бувалий, немолодий.
Дванадцять місяців найкраща казка мого дитинства, тепер періодично читаю її своїм близнюкам, їм подобається. Хоча казка далеко не нова, але вона не втрачає своєї актуальності по теперішній день.
Дванадцять місяців найкраща казка мого дитинства, тепер періодично читаю її своїм близнюкам, їм подобається. Хоча казка далеко не нова, але вона не втрачає своєї актуальності по теперішній день.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.
Дванадцять місяців найкраща казка мого дитинства, тепер періодично читаю її своїм близнюкам, їм подобається. Хоча казка далеко не нова, але вона не втрачає своєї актуальності по теперішній день.
Дванадцять місяців найкраща казка мого дитинства, тепер періодично читаю її своїм близнюкам, їм подобається. Хоча казка далеко не нова, але вона не втрачає своєї актуальності по теперішній день.