Дитяча фантастика

Сортирувати за:

Дитяча фантастика та фентезі як складові виховання та моралі

“Дитяча фантастика” – в одному цьому словосполуці розкривається його сенс. Це література, заснована на вигадці, нереальних подіях, неіснуючих персонажах, проте здатна відкрити для юних читачів нові межі творчої уяви та яскравих фантазій. Найчастіше героями фантастичних творів для дітей і підлітків є казкові істоти: незвичайні тварини, ельфи, феї, птахи або рослини, що говорять, представники «темних сил» у вигляді драконів, відьом і т.д.

Хоч і зрозуміло, що історії про неіснуючі світи та персонажі – вигадані, дітям хочеться вірити, що вони все ж таки існують. І в цьому полягає одне з основних завдань дитячої фантастики – розвинути в дитині віру в диво, допитливість, розкрити розуміння добра і зла, викликати бажання творити добро та бути чесним із оточуючими.

Фантастичні оповідання для дітей з’явилися давно. Всім відомі такі чудові книги, як “Аліса в Країні чудес” Льюїс Керролл, “Пітер Пен” Джеймса М. Баррі, “Чарівник Смарагдового міста” А. М. Волкова (за мотивами книги Лимана Френка Баума), “Старий Хоттабич” Л. Лагіна, «Пригоди барона Мюнхгаузена» Рудольфа Еріха Распе та багато інших. Ви можете читати онлайн книги дитяча фантастика безкоштовно на нашому сайті.

Жанр «фентезі», безумовно, з’явився з міфів, розповідей про чарівників та казок. Тому діти дуже люблять слухати та читати твори, написані в цьому жанрі. Головними героями таких книг здебільшого є діти з унікальними здібностями, дарами та талантами, яким можуть допомагати їхні союзники – цікаві та наділені особливими властивостями персонажі. Сюжет дитячого фентезі – це захоплюючі пригоди головного героя чи героїні з метою виконати певне завдання, від якого залежатиме майбутнє.

Яка роль такої літератури для дітей?

Якщо коротко відповісти, то так! Однак при цьому важливо враховувати вік, характер, переваги дитини. Головне завдання фантастичних оповідань – у їхній ідейній значущості. Хороші, добрі книги з якісним сюжетом здатні допомогти дитині розвивати творче мислення, уяву та фантазію, по-іншому дивитися на звичний світ, вчитися оцінювати вчинки людей, бути винахідливим та рішучим.

Сучасне дитяче фентезі, книжки якого зібрано в нашій онлайн-бібліотеці, не тільки захоплює цікавими сюжетами, а й допомагає дітям позитивніше дивитися на світ. Дослідження, проведені багатьма психологами, доводять, що фантастика для дітей, книги якої також можна побачити на полицях нашої віртуальної бібліотеки, вчить справлятися із труднощами, розвиває у підлітків навички критичного мислення, емоційний інтелект.

Крім того, такі книги вчать аналізувати інформацію, співчувати та співпереживати героям, більш осмислено ставитись до життя. Пропонуємо скачати книги дитяча фантастика безкоштовно та без реєстрації у форматах: fb2, txt, epub, rtf. Приємного читання!