Була весна весела, щедра, мила, Промінням грала, сипала квітки, Вона летіла хутко, мов стокрила, За нею вслід співучії пташки!
Все ожило, усе загомоніло – Зелений шум, веселая луна! Співало все, сміялось і бриніло, А я лежала хвора й самотна.
Я думала: «Весна для всіх настала, Дарунки всім несе вона, ясна, Для мене тільки дару не придбала, Мене забула радісна весна».
Ні, не забула! У вікно до мене Заглянули від яблуні гілки, Замиготіло листячко зелене, Посипались білесенькі квітки.
Прилинув вітер, і в тісній хатині Він про весняну волю заспівав, А з ним прилинули пісні пташині, І любий гай свій відгук з ним прислав.
Моя душа ніколи не забуде Того дарунку, що весна дала; Весни такої не було й не буде, Як та була, що за вікном цвіла.
Аналіз вірша «Давня весна» Лесі Українки
Вірш «Давня весна» Леся Українка написала у 1894 році, він увійшов до циклу «Мелодії». У творі поетеса відтворює прекрасний пейзаж, який може бачити навесні, коли природа оживає, все навколо відчуває прилив сил, а тепло перемагає холод. Весняна пора дарує красу природі, а людині – радість і гарний настрій.
Леся Українка часто хворіла, періодично її мучив біль, але навіть їй ставало легше, коли приходила весна і все навколо починало зеленіти, буяти і розквітати. Починається вірш з опису того, що поетеса могла бачити за вікном. А там все жило, гомоніло і співало. Така була краса на вулиці, але героїня почувалась самотньою і хворою. Їй здавалось, що весна для всіх принесла подарунки, а про неї забула, і від цього ставало ще сумніше.
Та у другій частині вірша настрій ліричної героїні змінюється, бо вона отримує від весни «звісточку» у вигляді квітучих яблуневих гілок, що раптом заглянули у її вікно. На них було і зелене листя, і білі квіточки, а потім і пташиний спів долинув. У цей момент ніби й душа героїні розцвіла. Для неї це був найкращий подарунок, який залишився у пам’яті на все життя.
Весною хвороба ненадовго відступала, біль ставав не таким сильним, а то й зовсім минав. Поетеса почувалась краще і могла знову про щось мріяти, будувати плани і просто насолоджуватись красою, яка була прямо за її вікнами. Це відчуття радості від приходу весни, яке приходить на зміну смутку, передається і читачам. Саме у цьому, певне, і є талант справжнього поета – викликати емоцію, яку він переживав сам під час роботи над твором, торкнутись струн людської душі, надихнути на щось.
Аналізуючи вірш, можна побачити у ньому чимало художніх засобів, з допомогою яких поетесі вдається показати весну не просто як пору року, а як живу істоту, і передати власні переживання. Леся Українка використовувала порівняння, епітети, уособлення, повтори, риторичні оклики, а гіперболою показала важливість і унікальність моменту.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Давня весна” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Давня весна” – вірш Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач), написаний в 1894 p. Він увійшов до другої збірки поетеси «Думи і мрії», циклу «Мелодії» (цикл складається з 12 творів, більшість із яких має автобіографічний характер).
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Давня весна” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Давня весна» Лесі Українки та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Давня весна» Лесі Українки: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Давня весна» Лесі Українки і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.