Книга «Чути українською» Ольги Дубчак є хорошим прикладом того, як сучасна українська література може популяризуватися, шляхом написання науково-популярних творів. Дубак проводить літературний експеримент, де головними піддослідними виступають її читачі, з якими вона веде теплу та навіть домашню бесіду про те, якою особливою, незвіданою, таємничою та невичерпно цікавою може бути українська мова. Оповідь письменниці сповнена довільних роздумів на тему історії української літератури, через призму якої можна поглянути на мову або ж на те, як і чим наша мова відрізняється з поміж інших у світі.
Всі вчать мову з першого класу школи – від Абетки до складних мовленнєвих конструкцій, проте багато речей школа залишає ніби «за кадром», не вважаючи за потрібне це проговорити з власними учнями. В той же час нашій пам’яті властиво забувати іноді й важливу інформацію. Їм на допомогу і приходить праця письменниці, що говорить про співвідношення голосних та приголосних в мові, а також про процес звукоутворення і те, чому це є важливо й сьогодні.
Авторка переконана в тому, що кожен знає ази мови й легко володіє ними. Проте коли справа доходить до їх використання, ситуація змінюється і виявляється, що є що надолужувати. Книга орієнтовна на тих, хто бажає не тільки освіжити свої знання в рідній мові, але й зробити це цікаво та за чудово оформленою книгою.
Чи знаєте ви, що голосних в українській мові приблизно в п’ять разів менше, ніж приголосних? Чи чули ви про нескладотворчі звуки? А про літеру Шредінгера? Чи відомо вам, що шиплячі постійно мімікрують під інші приголосні української мови?
Якщо чесно: ви все це знаєте. І навіть якщо вам здається, що ви гадки не маєте, за яким принципом слід вимовляти ті чи інші звуки, ваші мовна свідомість і мовленнєвий апарат роблять це бездоганно.
Книжка «Чути українською» не змушуватиме вас учити правила чи зубрити мовні закони. Це вже робила колись ваша вчителька української мови та літератури. Завдання книжки — пояснити, за якими правилами й закономірностями працює звукова система, а ще — чому наша абетка майже досконала. І, звісно, переконати вас, що українська мова — це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Чути українською» Ольги Дубчак та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Чути українською» Ольги Дубчак: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Чути українською» Ольги Дубчак і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.