Документальна література

Сортирувати за:

Документалістика – книги для тих, хто прагне знати більше

Якщо сюжет твору повністю вигаданий автором – це художня література, а якщо в його основі лежать реальні події, то це вже документальний твір. Документалістика – це нехудожня література, яка будується не на фантазіях письменника чи письменниці, а на конкретних фактах, що мали місце у певний час і були зафіксовані документально або хоча б збереглись у людській пам’яті.

Пишуться такі книжки у публіцистичному стилі, для якого характерними є послідовність, чіткість, точність викладу інформації. Водночас присутня і емоційна забарвленість, тому не можна сказати, що це лише «сухе» викладення фактів. Публіцистика теж може бути захоплюючою.

Хто і як пише документальні книжки?

Хто може стати автором документального твору? Наприклад, людина, яка сама була свідком чи учасником тих подій, про які розповідає. Це її спогади і враження, викладені у текстовій формі.

Інший варіант – коли автор збирає інформацію від інших людей, вивчає документацію, структурує отримані дані, а потім вже пише свою книгу. До речі, він може давати і власну оцінку подіям, про які говорить, висловлювати свою позицію, але не нав’язувати її іншим.

Зазвичай документальні твори пишуться через багато років після подій, чим цей напрямок і відрізняється від тієї ж журналістики. І об’єм у них значно більший, ніж у будь-якої журналістської статті.

Де почитати документальну літературу?

Якщо ви вирішили читати онлайн документальні книги, то зробити це можна на нашому сайті. Тут великий вибір літератури (і не лише документалістики), а доступ до неї є цілодобово.

Більше того, за необхідності можна скачати безкоштовно документальну літературу українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон або інший ваш пристрій, щоб мати можливість читати її потім і офлайн.