Містика

Сортирувати за:

Містика як літературний жанр

Містичну літературу по праву можна вважати найбільш інтригуючою, загадковою та непередбачуваною, оскільки для неї характерні описи проявів потойбічного світу у різних формах. Іншими словами, все те, що не можна пояснити логічно, щось надприродне, що викликає страх перед невідомим і дає можливість полоскотати нерви, занурившись у читання книги.

Головні риси містики

Нижче наведено список особливостей, характерних для містичного жанру:

  • Основна, пряма чи непряма тематика сюжетної лінії будь-якого твору — це невідомість, яка може навіть на увазі смерть;
  • Персонажі книг у жанрі містики можуть або мати будь-які надприродні або екстрасенсорні здібності і таким чином бути наближеними до потойбічного світу, або бути сутностями з нього – привидами, бісами, відьмами та іншими його представниками;
  • Непередбачуваність, раптовість виникнення якоїсь страшної сцени, а також подив героїв при спробі розібратися в тому, що відбувається;
  • Незважаючи на такий динамічний сюжет, у ході подій все ж таки присутня якась логічність, оскільки те, що відбувається відноситься до реального світу.

Містика в оповіданнях на будь-який смак

В основу для написання книг про містику нерідко лягають реальні містичні історії з життя людей. Тут можна відзначити наявність такого поняття, як двомірство, що характеризується тісним сплетінням реальності та ірреального світу з його нелогічними і хвилюючими розум проявами у звичному житті.

Страшні містичні історії з реального життя завойовують особливу популярність серед читачів, оскільки викликають найбільш гостро відчутні емоції та відчуття того, що описуване може бути набагато ближчим, ніж здавалося б.

Дуже захоплюючими та захоплюючими є твори, де поєднуються кілька жанрів. Це можуть бути містичні трилери, що включають жанр фентезі, пападанці, а також відносно новий сучасний поджанр фантастики ЛітРПГ.

Варто згадати і містичну літературу 19 століття, коли для більшості будь-яких нетипових явищ у повсякденному житті часто не було доказового логічного пояснення, звідси й зародилося безліч історій із примарами у холодних замках, підземеллях тощо.

Історії можуть бути абсолютно різними за обсягом – як короткими і займати не більше кількох десятків сторінок, так і досить довгими, які не обмежуються одним томом.

В електронній бібліотеці нашого сайту можна знайти найкращі твори жанру містики багатьох відомих авторів! У нас можна читати повністю містичні історії у режимі онлайн або слухати аудіокниги. А щоб насолодитися читанням у будь-який час без використання мережі Інтернет, тут також можна завантажити повні російські версії книг містики безкоштовно та без реєстрації у форматах: fb2, txt, epub, rtf.

Приємного читання!