У книзі «Життя до народження» норвезька авторка Катаріна Вестре розповідає історію дива появи нової люди від зачаття до народження, від першої клітини до дев’яти місяців по тому, коли ця людина нарешті з’являється на світ Божий.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Життя до народження» Катаріни Вестре та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Життя до народження» Катаріни Вестре: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Життя до народження» Катаріни Вестре і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Цитати з книги «Життя до народження» Катаріни Вестре
Рівень гормонів стресу більше ніколи не буде таким високим, як у момент вашого народження. Хоча ваша мама й сама, напевно, відчуває сильний стрес, його не можна порівняти з вашим гормональним сплеском. Насправді, навіть інфаркт не викликає такої реакції. Проте, хоч як це дивно, але ці гормони надзвичайно корисні для вас. Вони допоможуть впоратися з тим стресом, який ви відчуєте під час виходу з матки, й підготують ваше тіло до життя зовні. Так, приміром, гормони стресу змушують клітини розщеплювати поживні речовини, які вам знадобляться для життя, щойно ви позбудетеся плаценти. Також вони допомагають легеням позбутися рідини, щоб ви могли вдихнути свій перший ковток повітря.
Мавпи ж найчастіше народжують наодинці, але бувають цікаві винятки. Приміром, у могутніх тропічних лісах Центральної та Південної Африки існує вид мавп, у якого заведено, що батько новонародженого бере його відразу після пологів у лапи й вилизує. У іншого виду досвідченіші самки зі стада допомагають молодим матерям, лапами витягуючи дитинча назовні, мов справжні акушерки.
Ба більше, переможцями еволюції є не ті, хто виживає, а ті, хто виживає й заводить дітей. Якщо ви цього не зробили, немає жодного сенсу у вашому довголітті. Гладка шкіра, можливо, була ліпша під час пошуку партнера, оскільки вона сигналізувала про здорове, позбавлене від паразитів тіло, а це суттєвий плюс для тих, хто шукає собі пару. Причиною, чому ми все ще волохаті в зоні геніталій, може бути те, що волосинки зберігають запахи, які збільшують статевий потяг.
Попри те, що за двадцять років наш мозок проходить через величезні зміни, він ніколи цілком не сформується. Мозок — це ваш проект усього вашого життя. Усе, що ви вивчаєте та запам'ятовуєте, тягне за собою фізичні зміни у з'єднаннях між нейронами. Коли ви дочитаєте цю книжку, ваш мозок вже буде трішки іншим. У вашій голові не механізм, який налаштували перед встановленням, а жива спільнота, яка постійно розвивається.
Скачати безкоштовно книгу «Життя до народження» Катаріни Вестре
Катаріна Вестре ЖИТТЯ ДО НАРОДЖЕННЯ. БІОЛОГІЧНА МІСТЕРІЯ
Передмова
Коли мені було шість років, я колекціонувала мило з готелів, бавилася з ляльками Барбі й носила кросівки, що підсвічували. Мої кінематографічні вподобання були не зовсім оригінальними — якщо коротко, я обожнювала все, що хоч якось було пов'язане з принцесами. Проте, якщо ви запитаєте, якою була моя улюблена книжка, мабуть, здивуєтеся: «Практичне керівництво для майбутніх батьків: вагітність і пологи». Ми з сестрою діставали її з полиці, хутко гортали поради щодо харчування й зупинялися на сторінці 70: «Розвиток плоду». Зачаровані, ми розглядали картинки маленької істоти, яка з кожним наступним зображенням ставала дедалі більшою, й мимоволі уявляли, як наш крихітний братик зараз живе в маминому животику. Ми спостерігали, як він із маленької дивної істоти з хвостиком перетворився на пухкенького малюка, який ледь поміщається там зі своїми ручками й ніжками. Як це взагалі можливо?
Перш ніж я знову повернулася до цього питання, промайнуло 17 років. Тоді я саме навчалася на випускному курсі в Університеті Осло на кафедрі біохімії. Одного вечора засиділася допізна в бібліотеці, читаючи про клітинну біологію. Коли я вже майже закінчила розділ, помітила серію світлин, на яких було зображено процес формування руки. Спершу вона була схожою на качину лапку, потім поступово стали виднітися пальці. В описі до малюнка я прочитала, що трансформація відбувається внаслідок масового самогубства клітин. Так, багато років тому всі клітини по команді загинули, щоб сьогодні я мала руку, якою можу писати.
І тоді я усвідомила, що про це нічого не написано в розділі «Розвиток плоду» на 70-й сторінці. Картинки, які я бачила шестилітньою дитиною, показували лише маленьку частину всієї історії. Однак, як насправді формується ця маленька істота? Що саме відбувається в клітинах і молекулах ДНК? Звідки рука знає, що їй потрібно стати рукою, а не ногою чи вухом?
У пошуках відповідей я почала копирсатися у підручниках і наукових статтях, не помітивши, як одразу поринула в процес із головою. Перед літніми канікулами у 2015 році я взяла на відпочинок в Італію три величезні книжки з ембріології, які позичила в бібліотеці. Тепер моя історія пошуку в браузері була переповнена запитами про яйцеклітини та плід.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.