Вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)»
Тарас Шевченко

Вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.

Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу… отоді я
І лани і гори —
Все покину і полину
До самого бога
Молитися… А до того —
Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте.
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

25 грудня 1845 в Переяславі

Аналіз вірша «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Вірш «Заповіт» Тараса Шевченка є одним з найважливіших творів української класичної літератури. Постать автора вже давно стала канонічною, а його майстерність – безпрецедентною. Цей твір по праву можна назвати одним з найкращих та найвідоміших в творчості Кобзаря. Про його важливість говорить навіть те, що твір було перекладено на 50 мов світу. Сам вірш відносять до громадянської лірики, і текст є ніби закликом звільнитися до народу, що перебуває в неволі.

Вірш являє собою монолог, який веде ліричний герой, що розмовляє наче ні з ким і одразу зі всіма одночасно. Мається на увазі, що герой оповідає все те, що бачив на своїй Батьківщині, разом з тим бажаючи їй кращої долі. Оповідь починається з опису краю, де жив та який знав сам письменник. Оспівується краса степу, з його курганами, те центральним елементом природи в вірші є річка Дніпро. До речі, читати онлайн вірш «Заповіт» Тараса Шевченка українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Другою важливою думкою в тексті є бажання героя, щоб його народ звільнився від гніту, під яким перебуває, та став вільним. Автор говорить з читачем, ніби батько з синами, наставляючи та повчаючи їх і врешті решт – бажаючи їм кращої долі, ніж ту, яку мав він. Також він просить їх не забувати та згадувати його.

Скачати вірш «Заповіт» Тараса Шевченка можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) можна, скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

Приємного читання!

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Читака.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Заповіт” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Відгуки на вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *