Безкоштовно
Заповіт (Як умру, то поховайте)

Вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)»
Тарас Шевченко

Вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.

Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу… отоді я
І лани і гори —
Все покину і полину
До самого бога
Молитися… А до того —
Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте.
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

25 грудня 1845 в Переяславі

Аналіз вірша «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Вірш «Заповіт» Тараса Шевченка є одним з найважливіших творів української класичної літератури. Постать автора вже давно стала канонічною, а його майстерність – безпрецедентною. Цей твір по праву можна назвати одним з найкращих та найвідоміших в творчості Кобзаря. Про його важливість говорить навіть те, що твір було перекладено на 50 мов світу. Сам вірш відносять до громадянської лірики, і текст є ніби закликом звільнитися до народу, що перебуває в неволі.

Вірш являє собою монолог, який веде ліричний герой, що розмовляє наче ні з ким і одразу зі всіма одночасно. Мається на увазі, що герой оповідає все те, що бачив на своїй Батьківщині, разом з тим бажаючи їй кращої долі. Оповідь починається з опису краю, де жив та який знав сам письменник. Оспівується краса степу, з його курганами, те центральним елементом природи в вірші є річка Дніпро. До речі, читати онлайн вірш «Заповіт» Тараса Шевченка українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Другою важливою думкою в тексті є бажання героя, щоб його народ звільнився від гніту, під яким перебуває, та став вільним. Автор говорить з читачем, ніби батько з синами, наставляючи та повчаючи їх і врешті решт – бажаючи їм кращої долі, ніж ту, яку мав він. Також він просить їх не забувати та згадувати його.

Скачати вірш «Заповіт» Тараса Шевченка можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб) можна, скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

Приємного читання!

Читайте також усі 👉 Вірші Тараса Шевченка 👈 на нашому книжковому сайті Читака.

Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Заповіт” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Відгуки на вірш «Заповіт (Як умру, то поховайте)» Тараса Шевченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *