Книга «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського, видатного українського письменника, містить у собі оповідання, сюжет якого вирізняється психологічною напругою. Розповідається у ньому про страшну ситуацію, коли батько переживає смерть своєї дитини, але його свідомість у цей момент ніби розділяється на частини, одна з яких страждає від горя, а інша…спостерігає за смертю, як за «дивовижним» явищем.
Про головного героя автор не розповідає майже нічого. Він не дає йому імені, не розповідає про вік чи зовнішність. Відомо лише те, що чоловік займається письменництвом і має родину – дружину і доньку Оленку. Саме її смерть він і переживає. Дитина помирає важко, а батькам доводиться страждати разом з нею – від того, що вони нічого не можуть вдіяти, не можуть їй допомогти, не можуть врятувати.
Оповідання починається з того, що головний герой чує з іншої кімнати важке дихання доньки, яке є ознакою того, що дитина поволі прощається з життям. Він не спить вже третю добу, а ситуація не змінюється. Внутрішнє напруження стає нестерпним, та й взагалі все стає нестерпним у такій ситуації. Батько просто не може більше витримувати страждань своєї дитини, але ж він має бути з нею поруч…
Смерть невідворотна, і з цією частиною буття доводиться миритись, приймати її. Але як це витримати, як не втратити розум від горя? І чому навіть у такий страшний момент всередині героя пробуджується митець?
Слухати аудіокнигу та аналіз твору «Цвіт яблуні» Коцюбинського онлайн українською мовою безкоштовно:
«Цвіт яблуні» — надзвичайно напружене психологічне оповідання, присвячене важкій темі смерті дитини. Найвідомішими творами автора є «Тіні забутих предків», «Intermezzo», «Дорогою ціною», «Ялинка», «Хо», В путах шайтана», «На камені», «Під мінаретами» тощо. Михайло Коцюбинський — український письменник-імпресіоніст, майстер психологічної прози.
Слухати аудіокнигу та аналіз твору «Цвіт яблуні» Коцюбинського онлайн українською мовою безкоштовно:
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Скачати безкоштовно книгу «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського
Я щільно причинив двері од свого кабінету. Я не можу… я рішуче не можу чути того здушеного, з присвистом віддиху, що, здається, сповняв собою весь дім. Там, у жінчиній спальні, вмирає моя дитина. Я ходжу по свому кабінету, ходжу вже третю безсонну ніч, чуткий, як настроєна арфа, що гучить струнами од кожного руху повітря. Моя лампа під широким картоновим абажуром ділить хату на два поверхи — вгорі темний, похмурий, важкий, під ним — залитий світлом, із ясними блисками і з сіткою тіней. Послана на кушетці й неторкана постіль особливо ріже око. За чорними вікнами лежить світ, затоплений ніччю, a моя хата здається мені каютою корабля, що пливе десь у невідомому чорному морі разом зо мною, з моєю тугою і з моїм жахом. Мені дивно, що я усе помічаю, хоч горе забрало мене цілком, полонило. Я навіть, проходячи повз стіл, поправив фотографію. О! Тепер симетрично!.. A свист не вгаває. Я його чую й крізь зачинені двері. Я не піду до спальні. Чого? Я й так бачу все, бачу свою дівчинку, її голі ручки на рядні; бачу, як ходять під рядном її груди, як вона розтулює спечені губи й ловить повітря. Оте мале, звичайно таке дике, тепер обіймає пухкими рученятами шию лікаря й само одкриває рота. Таке покірливе тепер, котенятко… Се мені крає серце. Коли б швидше кінець!..
Я прислухаюсь. Найменший шелест або стук — і моє серце падає і завмирає. Мені здається, що зараз станеться щось незвичайне: проникне крізь вікно якась істота з великими чорними крилами, просунеться по хаті тінь або хтось раптом скрикне — й обірветься життя. Я прислухаюсь. Ні, дім не спить. У ньому живе щось велике, невідоме. Я чую, як вона дихає, зітхає, як неспокійно калатає його серце і б'ється живчик. Я знаю — тo тривога. Вона держить у своїх обіймах навіть хатнє повітря, й так хочеться вибитись з-під її гніту, вийти з дому і скинути її з себе!..
A я ходжу. Рівним, розміреним кроком, через усю хату, з кутка в куток. З кутка в куток. Я не чую своїх ніг, не керую ними, вони носять мене самі, мов заведений механізм, і тільки голова моя, мов павук павутиння, снує мереживо думок. У вікна дивиться ніч, без кінця довгі, глибокі, чорні простори. Десь далеко стукає калатало нічного сторожа.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.