Вірш «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського
Сонце низенько, вечір близенько, Іди до мене, моє серденько! (2)
Ой вийди, вийди, та не барися, Моє серденько, розвеселися. (2)
Ой вийди, вийди, серденько, Галю, Серденько, рибонько, дорогий кришталю! (2)
Ой вийди, вийди, не бійсь морозу, Я твої ніженьки в шапочку вложу. (2)
Через річеньку, через болото Подай рученьку, моє золото! (2)
Через річеньку, через биструю Подай рученьку, подай другую! (2)
Ой біда, біда, що я не вдався, — Брів через річеньку, та не вмивався. (2)
Ой завернуся та умиюся, На свою милую хоч подивлюся. (2)
“Ой, не вертайся, та не вмивайся, Ти ж мені, серденько, й так сподобався. (2)
Ой там криниця під перелазом — Вмиємось, серденько, обоє разом. (2)
Моя хустина шовками шита — Утремось, серденько, хоч буду бита. (2)
Битиме мати, знатиму, за що: За тебе, серденько, не за ледащо!” (2)
Аналіз вірша «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського
Вірш «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського – приклад осмислення народної творчості видатним українським письменником. Оригінальний текст твору належить українському народові, який письменник обрамив своїм талантом та опублікував, тим самим збагативши національну літературу ще одним прекрасним твором. Останній оспівує те, що, певно, є найважливішим для кожної людини – почуття кохання. Важко переоцінити те, наскільки сильний вплив це почуття справило на людство, надихаючи на створення нових творів, присвячених йому, цілі покоління митців та письменників.
Сюжет твору – діалог двох закоханих, що присягаються один одному в своїх почуттях. Картина, змальована автором, ідилічна та покликана показати те, наскільки багато кожен з героїв вкладає в свої щирі почуття. Оповідач прославляє її, стверджуючи, що кохання є найвищим сенсом життя для люблячого серця. Що не менш важливо, твір пропагує мотив вірності, адже тільки з нею можливе щасливе життя двох людей. Сімейне життя, що побудоване на чесності і ніжності – це найкраще, що може бути в житті двох людей, які вирішили поєднати свої долі.
Такі прекрасні мотиви, що не втратили своєї важливості і в наш час, прекрасно доповнюються автором художніми засобами. Мова йде про численні повтори, що натякає на те, що твір мав в оригіналі саме народну пісню, а також метафори, якими герої звертаються один до одного. В свою чергу, епітети та пестливі слова необхідні для того, аби передати всю ту ніжність та чутливість почуттів, що герої мають в серці по відношенню один до одного. Таким чином створюється прекрасна та велична картина кохання, де дві людини – це великі всесвіти, що вирішили поєднати свої життя та бути щасливими разом.
Тут ви можете слухати онлайн вірш-пісню “Сонце низенько, вечір близенько” Івана Котляревського українською мовою абсолютно безкоштовно.
Тут ви можете слухати онлайн вірш-пісню “Сонце низенько, вечір близенько” Івана Котляревського українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Сонце низенько, вечір близенько» Івана Котляревського