Є-Гроші [CPS] UA

«Скарб»
Олекса Стороженко

Про книгу «Скарб» Олекси Стороженка

«Скарб» Олекси Стороженка (1806-1874) — незвичне і водночас цікаве оповідання про справжні людські цінності. Дивними видаються уявлення про щастя головних героїв твору. Вони вважали щасливою людину, котра все своє життя лежала на печі й лише відкривала рота, як те голодне новонароджене пташеня, щоб поїсти. Але фортуна не посміхається тим, хто не докладає зусиль, щоб наповнити своє життя цікавими справами і бути по-справжньому щасливим.

Слухати аудіокнигу «Скарб» Олекси Стороженка онлайн українською безкоштовно:


Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Скарб» Олекси Стороженка та насолоджуватися нею.

Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Скарб» Олекси Стороженка: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.

Якщо ви є правовласником книги «Скарб» Олекси Стороженка і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.

Скачати безкоштовно книгу «Скарб» Олекси Стороженка

Читати онлайн книгу «Скарб» Олекса Стороженко українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Скарб
Олекса Петрович Стороженко


Олекса Стороженко

СКАРБ

Скарб


Був собi чоловiк та жiнка. Були вони люди заможненькi, усього в iх доволi: i поля, i скотинки, i худоби, i хата просто­ра з садочком i левадою. Послав iм Господь на втiху одного тiльки синка — Павлусем звали. Та вже ж i шанували, i пе­стували вони того одинчика! Не так батько, як мати. І що то вже за мати була! Мiж матiрками — навдивовижу мати! Вже Павлусь був чималий пахолок, а вона ще возилася з ним, як з маненькою дитинкою.

Було, власними руками годуе Його, а вiн, телепень, тiльки глита та, як той пуцьвiрiнок, знов рот роззявлюе. Усю зиму й осiнь з хати не випустить. «Не ходи, синку, — каже, — холодно, змерзнеш, та ще, крий Боже, за­недужаеш, то я й умру, не дiжду, поки ти й одужаеш». При­йде весна або лiто — знов не пуска: «Не ходи, синку: душ­но, сонце напече головку, голова болiтиме». Цiлiсiнький рiк не дасть йому порога переступити, хiба у недiлю поведе до церкви, та за ним i не молиться, та обома руками за його й держиться, щоб хто не то що штовхнув, а й не доторкнув­ся б.

Деколи, як обридне йому стояти, то такий галас пiдiйме на всю церкву, буцiм з його чортяка лика дере. «Ходiм, ма­мо, додому, — хлипа, — iсти хочу!» То мати i веде його додо­му, не дiждавшись кiнця служби i благословенiя. Як кладе його спати, то сама i стеле, i роздягае, i хрестить, i ще й кот­ка спiвае, неначе над годовичком. Часом батько, дивлячись на се юродство, стане гримати на жiнку i похвалятись, що вiн Павлуся вiддасть у школу до дяка аж у друге село. Так куди!.. І не кажи... Така з неi добра i покiрна жiнка, а як дi­йде дiло до ii Павлуся, то як скажена стане: i очi витрiщить, i запiниться, i за нiж хапаеться; крий Боже, що виробляе!.. Кажу ж вам, що й мiж матерями навдивовижу була мати.

Дорiс Павлусь до парубка. Так його вигнало та розперло, такий став гладкий та опецькуватий! Пика широка та одутлувата, як у того салогуба, а руки бiлi та нiжнi, як у панноч­ки. Та од чого б iм i пошерхнуть? Зроду не то щоб цiп або косу у руках подержав, — не взявся й за лопату, щоб одгребти снiг од порога, або за вiник, щоб вимести хату. Було, ста­рий i стане доказувать жiнцi:

— На яку радiсть ми його вигодували? Який з його хазяiн буде? Що з ним станеться, як ми помремо?..

Відгуки на книгу «Скарб» Олекси Стороженка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.