Повість «Шинель» Миколи Гоголя критично та справедливо зображає суспільство, де майновий стан важить набагато більше, ніж духовні цінності. Письменник переконаний, що людина не заслуговує на страждання, якщо вона чесно виконує свою роботу, та не чинить нікому шкоду. В критичному реалізмі Гоголь говорить про суспільство Російської імперії ХІХ століття, де умовна посада або ж ранг важили все і якщо у людини цього не було, або вона була з самого низу, її вважали ніким.
Письменник розкриває тему «маленької людини», якою стає Акакій Башмачкін. В цьому образі розкривається проблема таких людей, що ніколи не займали високих посад й завжди були на нижчих рівнях ієрархії. Вони болісно переживають власне становище, в якому вони є закомплексованими та малозначущими для всіх, хто їх оточує. Башмачкін все життя проводив за своєю роботою, тому навіть його колеги не знали, коли і наскільки давно він працює на своєму місці.
Головний герой довго мліє про нову шинель, в якій бачить позбавлення від знущань з боку колег. В шинелі письменник змальовує образ нового, гідного та достойного життя, до якого прагне герой. Він довго накопичував гроші, відкладаючи останнє, щоб її придбати. Але з її викраденням на одній з вечірніх посиденьок Башмачкін втрачає сенс життя, що позбавлене поваги та сповнене презирства. Письменник підсумовує, що співчуття й поваги гідна кожна людина попри її стан в суспільстві. В той же час жорстокість та несправедливість є абсолютно негідними для людини, що хоче вважати себе моральною.
Слухати аудіокнигу онлайн «Шинель» Миколи Гоголя:
«Шинель» — повість, що розповідає про велику трагедію маленької людини — титулярного радника. Подія, описана у творі, може здаватися незначною для більшості читачів, проте для скромного службовця Акакія Акакійовича вона стала трагічною. І хоча спочатку ця повість була задумана як сатирична, вона стала сентиментальною і сумною. А сам персонаж замість сміху викликає співчуття. Що сталося з паном радником? Сатирична повість «Ніс» розповідає про незвичайні пригоди носа колезького асесора. Чому частина тіла цієї поважної людини розгулює в гаптованому золотому мундирі, і ніхто не може цьому зарадити? Чим закінчиться ця дивна історія?
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Шинель» Миколи Гоголя та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Шинель» Миколи Гоголя: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Шинель» Миколи Гоголя і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Чому ми віддаємо перевагу електронним книгам, а не паперовим?
Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.