Безкоштовно
Semper tiro

Вірш «Semper tiro»
Іван Франко

Вірш «Semper tiro» Івана Франка

Життя коротке, та безмежна штука
І незглибиме творче ремесло;
Що зразу, бачиться, тобі було
Лиш оп’яніння, забавка, ошука,
Те в необнятий розмір уросло,
Всю душу, мрії всі твої ввіссало,
Всі сили забира і ще говорить: “Мало!”

І перед плодом власної уяви
Стоїш, мов перед божеством яким,
І сушиш кров свою йому для слави,
І своїх нервів сок, свій мозок перед ним
Кладеш замість кадила й страви,
І чуєш сам себе рабом його й підданим,
Та в серці шепче щось: “Ні, буду твоїм паном”.

Не вір сим пошептам! Зрадлива та богиня,
Та Муза! Вабить, надить і манить,
Щоб виссать “я” твоє, зробить з тебе начиння
Своїх забагань, дух твій спорожнить.
Не вір мелодії, що з струн її дзвенить:
“Ти будеш майстром, будеш паном тонів,
І серць володарем, і владником мільйонів”.

О, не дури себе ти, молодая ліро!
Коли в душі пісень тісниться рій,
Служи богині непохитно, щиро,
Та панувать над нею і не мрій.
Хай спів твій буде запахуще миро
В пиру життя, та сам ти скромно стій
І знай одно — poёta semper tiro [1].
_________________
Примітки:
[1] – Поет завжди учень (лат)

Аналіз вірша «Semper tiro» Івана Франка

Книга «Semper tiro» Івана Франка, на думку літературних критиків свого часу й сучасності, вважається найкращою, найбільш довершеною роботою славетного українського письменника. Франко увійшов до пантеону української літератури, як сповнений мудрості та життєвого досвіду чоловік і саме «Semper tiro», як фактично остання повністю закінчена та самостійна робота висвітлює його неймовірний талант. Неможливо знайомитись з творчим потенціалом українського Каменяра, та пройти повз цієї книги.

Найбільша мудрість, яку може висловити філософ сказав ще Сократ: «Я знаю, що нічого не знаю». Вочевидь, що і Франко розділяв цю мудрість. Це можна простежити по тому, які думки він заклав в свій збірник. Найважливішою з поміж багатьох думко можна відзначити ту, яка говорить, що митець, а в даному контексті мова йде про письменника, завжди є учнем у своєї Музи. Він не досягне ідеалу, якщо не буде вічно слідувати їй, навчатись у самого себе та робити висновки з помилок.

Для поціновувачів творчості Івана Франка ця книга має стати справжньою знахідкою, або ж напевно є найулюбленішою його роботою. На це є багато причин, зокрема філософічність та мудрість, що зосереджена в більшості історій. Проте разом з цими важливими якостями, поезія збірки є найбільш довершеною навіть з художньої точки зору, про що не раз казали критики й дослідники творчого доробку письменника.

Читайте також усі 👉 Вірші Івана Франка 👈 на нашому книжковому сайті Читака.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Ви можете завантажити (скачати) книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). А щоб скачати електронну книгу «Semper tiro» Івана Франка українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба обрати один з форматів: fb2 (фб2), pdf (пдф),txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Відгуки на вірш «Semper tiro» Івана Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *