Ти жива іще, моя старенька? Шлю тобі я ніжний свій привіт. Хай завжди в твоє віконце, ненько, Вечоровий сяє небозвід. Пишуть — ти, ховаючи тривогу, Журишся за мною цілі дні. Що ти часто ходиш на дорогу У старім, потертім шушуні. І тобі щовечора спокою Не дають думки одні і ті ж — Ніби хтось мені із перепою Увігнав під серце фінський ніж. Та нічого, рідна, вгомонися Й не тужи в світання голубе. Не такий-бо я гіркий п’яниця, Щоб помер, не бачивши тебе. Я такий же мрійний, як раніше, Й думаю у мороці нічнім, Щоб від туги лютої скоріше Повернутися в наш тихий дім. Я вернусь, коли розкине віти Сад весняний в білому диму. Лиш мене уранці не буди ти, Як бувало, вісім літ тому. Не хвилюй того, що серце гріє, Не тривож того, що в забутті. Дуже рано втратив я надії, Рано втому звідав на путі. І молитись не давай поради, — Загубився до старого слід. Ти одна в житті моїм відрада, Ти єдина — сяйво юних літ. Тож забудь ти про свою тривогу, Не сумуй за мною цілі дні; Не ходи так часто на дорогу У старім, потертім шушуні.
Аналіз вірша «Лист матері» Сергія Єсеніна
Вірш «Лист матері» Сергій Єсенін написав у 1924 році, коли його творчий шлях уже йшов до завершення. На той момент майстерність поета досягла найвищого рівня, тому кожна робота, яку він писав, була просто ідеальною. Серед таких поетичних творів і даний вірш, який було присвячено не лише конкретній людині, а й загалом усім матерям. Крім того, в образі мами поет зображає і Батьківщину, яку варто так само сильно любити і лишатись їй вірним.
Якщо розглядати віршовану будову, то у творі є і зав’язка сюжету, і розвиток, і кульмінаційний момент. Але цікаво, що слова, які йдуть на початку тексту, повторюються і у фіналі, вказуючи на завершеність думки автора.
Образів у творі декілька, бо крім матері є ще сад, який символізує дитинство, і дорога, як символ життєвого шляху. Ліричний герой вірша задає риторичні питання, а потім починає розповідати про власні переживання і емоції, пов’язані з тугою за найріднішою людиною.
Про те, що таке любов до мами, Єсенін добре знав сам, тому й вийшов його вірш таким щемливим і емоційно насиченим. Цією роботою поет нагадував людям, що вони повинні про своїх матерів пам’ятати, навіть якщо життя закрутило чи кудись далеко занесло, спілкуватись з ними якомога частіше, і не залишати у самотності.
А щоб пригадати, якими словами це все сказав поет, пропонуємо читати вірш «Лист матері» Сергія Єсеніна українською мовою у нас на сайті.
Зворушливий і чистий вірш «Лист матері» був написаний Єсеніним у 1924 р. На той час поет вже мав широку славу, його оточували численні шанувальники. Бурхливе життя не давало поетові можливості побувати на своїй батьківщині, у селі Костянтинове. Однак у думках Єсенін завжди повертався туди. Лірика Єсеніна просякнута мотивами рідного дому.
Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.
Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Лист матері» Сергія Єсеніна українською мовою повністю безкоштовно, без
реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android),
айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).
В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.
Залишити відповідь