Сплю глибоко-глибоко. А ще глибше — мати моя підземна.
Я їй про зорі розповідаю, а вона — про коріння дуба.
Я їй про хмаринку, а вона студеним молоком мене поїть.
Я їй про метелика, а вона з водяного царства русалку приводить.
А оце весняна калина не хоче забрати з мене свою подобу.
Тільки сонце п’є та п’є калинову воду через золоті соломинки.
Аналіз вірша «Криничка» Ігоря Калинця
Вірш «Криничка» Ігор Калинець, талановитий український поет, написав у своєму унікальному стилі. Його поетичні твори відрізняються тим, що не мають римування. Це специфічна форма поезії, яка комусь може видаватись дивною, але це лише до того моменту, поки читач не звикне до такої подачі і не почне бачити у написаних таким способом віршах свою красу.
А про що ж хотів розповісти автор у цьому творі, якими враженнями бажав поділитись? Оскільки це приклад пейзажної лірики, то в центрі сюжету знаходиться природа і об’єкт, який став її частиною, хоча створено його було людськими руками, тобто штучно. Поет говорить про криничку, яка дає можливість і людям набирати для себе воду, що тече з-під землі, і всі навколишні рослини підживлює, бо через грунт вони отримують вологу.
Можливо, якби кринички не було на цьому місці, то й не росло б там нічого, але вона, на щастя, колись з’явилась і стала життєдайним джерелом для всіх, хто поруч. Автор підкреслює відому істину, що без води немає життя, бо ні люди без неї довго прожити не можуть, ні рослини, ні дерева. За й сама земля стає занадто сухою, неживою, якщо ніде поруч немає хоч якогось джерела води.
Дерева пускають своє коріння глибоко, дістаючи туди, де тече підземна річка, тому вони й можуть отримувати вологу звідти, щоб жити, навіть якщо немає дощів. А от людині потрібно воду постійно добувати, докладати зусиль для цього, бо інакше вона просто не виживе. І навіть сонце, здається, іноді хоче пити, бо інакше чому тоді від його гарячих променів, які нагадують золоті соломинки (на думку поета), вона кудись зникає…
Незважаючи на нестандартну форму подачі поезії поет використовує звичні і знайомі художні засоби у своєму творі. А саме: метафори, повтори та епітети. Він створює цікаві образи, а головне – нагадує про цінність природи і про те, що людина є її частинкою. А оскільки цей зв’язок нерозривний, то оберігаючи природу, люди роблять краще і для себе.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Криничка” Ігоря Калинця українською мовою абсолютно безкоштовно.
Вірш “Криничка” Ігоря Калинця.
Приємного читання!
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Криничка” Ігоря Калинця українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Криничка» Ігоря Калинця та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Криничка» Ігоря Калинця: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Криничка» Ігоря Калинця і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.