Дитяча психологія

Сортирувати за:

Дитяча психологія

Дитячою психологією прийнято називати окремий напрямок психології, що займається вивченням психічного розвитку дитини, етапів її дорослішання, поведінки. Є певні закономірності, бачачи які можна зрозуміти, чи всі з малюком в порядку. Психологія дитини має так само важливе значення, як і дорослого, і знання у цій галузі важливі не тільки для педагогів та практикуючих психологів, але й для батьків.

Великою популярністю у молодих тат і мам користуються книги про психологію дітей до року, адже в них докладно описано, що має вміти робити немовля у такому віці. Подібна література допомагає новоспеченим батькам заспокоїтися та знайти відповіді на свої запитання.

Книги з психології дітей: для кого вони?

Усім дорослим, які працюють із діточками, необхідно знати основи дитячої психології. Як розвивається їхня психіка, моторика, які є особливості пізнавальних, вольових та інших психічних процесів у різні періоди.

Серед різноманіття літератури можна знайти окремі книги, в яких фахівці розповідають про те, що має вміти крихітка в 1 рік, потім у 2 роки, 3 роки, 4 роки і надалі. Така інформація дозволить розібратися, чи варто починати хвилюватися, якщо малюк ще чогось не може, чи все йде в межах норми.

Психологія стосунків із дітьми: особливості

Іноді дорослим здається, що вони й так усі чудово знають та розуміють, як треба спілкуватися з молодшим поколінням. Але час змінюється, людська психіка теж зазнає певних змін, і цей факт треба враховувати.

Якщо дивитися на етапи розвитку дитини сьогодні і в минулому, то вони здаються однаковими, але деякі відмінності все ж таки з’являються. І про це пишуть психологи-практики, які спостерігають дітей у реальному часі. Що саме змінюється, можна дізнатися із літератури.

Також сьогодні стали багато говорити про те, наскільки важливою є прихильність дитини до матері. У минулому на цю тему думка була одна, а тепер вона стала іншою, і фахівці пояснюють, чому прив’язаність не варто вважати чимось неправильним.

Дитяча психологія – корисна література для кожного

До кращих книг з дитячої психології для батьків входять роботи авторів, які дають не тільки теорію, а й практичну інформацію. Наприклад, про те, коли краще чадо віддавати в садок чи школу, як розвивати мову, як поведінка батьків може відбиватися на малюку, що сприятиме розвитку мислення… Тим дуже багато, і всі вони мають значення, адже психологічний розвиток дитини впливатиме на все його подальше життя.

Спершу немовля пізнає світ через маму і тата, а потім його кругозір розширюється, він починає спілкуватися з іншими людьми. Встановлювати контакти теж треба вміти, і якщо батьки не знають, як правильно цьому навчити, книжки можуть стати помічниками. Найкращі психологи світу вже постаралися, щоб усім охочим була доступна така інформація. І вже не важливо, читатимете онлайн книги про дитячу психологію або купите паперові версії, головне, щоб отримані знання допомогли досягти результату.

Спілкування дитини з батьком після розлучення

Це ще одна найважливіша тема, яка цікавить багатьох батьків. Оскільки кількість розлучень зростає, багато дітей ростуть у неповних сім’ях. І хоч ситуації бувають різні, психологи виступають за те, щоб дочка чи син мали можливість спілкуватися з татом, якщо він не становить загрози для їхнього життя.

Літературу на цю тематику корисно читатиме не тільки батькам (часто вони просто не розуміють, як вибудовувати взаємини з сином, не живучи з ним на одній території), але й матерям для правильного уявлення про ситуацію, переживання свого чада в момент розпаду сім’ї.

Знання на майбутнє дадуть книги з дитячої психології

Майбутнім батькам також буде корисно читати книги про дитячу психологію – це підготує їх до реальності. Особливо важливими є роботи на тему дитячих емоцій, оскільки саме з їх сприйняттям у дорослих виникають проблеми.

Тут можна в будь-який час завантажити книги з дитячої психології безкоштовно та без реєстрації у форматах fb2, txt, epub, rtf для себе або для тих, кому це цікаво. Добре, що на тему дитяча психологія література продовжує активно випускатися фахівцями, тому кожен зможе знайти те, що йому потрібно.