Трішки туману і трішки інею, неба льодинку холодну — на шлях… Вечір, мов казка, над Україною казка, як вечір, аж синьо в очах…
Там, за тополями, за огорожами, де місто тікає на ніч в степи — все запорошене, все насторожене, вся Україна заслухалась — і не спить…
25 січня 1968 р.
Аналіз вірша «Зимовий етюд» Володимира Підпалого
Вірш «Зимовий етюд» Володимир Підпалий написав у 1968 році, є навіть точна дата – 25 січня. У ньому автор не просто описує прекрасний зимовий пейзаж, висловлюючи своє захоплення природою рідної України, а й демонструє свою щиру патріотичність. Поет говорить вустами ліричного героя, показуючи його людиною, яка здатна побачити навколо себе красу у будь-яку пору року. А щирість почуттів відчувається настільки яскраво, що читач просто не може не відчути все те ж саме, що й герой.
У вірші зимовий вечір в Україні сповнений краси і романтики. Створені автором образи видаються казковими, бо він уміє навіть у звичайному побачити щось прекрасне. Окрім того, він закликає не просто помічати красиву природу навколо, а й берегти її, ставитись з повагою, адже вона така тендітна, ніжна і чутлива до людського впливу.
Твір розділено на дві строфи. У першій поет ніби вимальовує пейзаж, тільки не фарбами, а словами. Ліричний герой бачить елементи зими, які для когось були б звичними і не вартими особливої уваги, але для нього вони важливі, бо саме в них уся краса. Навіть звичайний зимовий вечір для героя – це казка, яку він може бачити на власні очі, відчуваючи при цьому радість і насолоду.
У другій строфі ця казковість стає вже більш помітною. Все ніби завмирає в очікуванні якогось дива. Для автора природа жива, персоніфікована, тому й образ Батьківщини стає одухотвореним. Те, що бачить довкола себе ліричний герой, живе в єдиному ритмі. Це не якісь окремі елементи, що існують самі по собі, а цілісний «організм», який працює злагоджено.
За розміром поетичне творіння невелике, але в ньому можна побачити чимало художніх засобів. Окрім персоніфікації автор використав епітети, порівняння, антитезу, інверсію, метафори, анафору та повтори. Для поета це як фарби для художника – з їх допомогою він може створити загальний «малюнок» так, щоб в уяві читачів теж виник образ, який він уявляв, коли писав вірш.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Зимовий етюд” Володимира Підпалого українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Зимовий етюд” — вірш, автором якого є Володимир Підпалий.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Зимовий етюд” Володимира Підпалого українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Зимовий етюд» Володимира Підпалого та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Зимовий етюд» Володимира Підпалого: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Зимовий етюд» Володимира Підпалого і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Зимовий етюд» Володимира Підпалого