Він дивився на мене тупо Очицями, повними блекоти: — Дарма ти себе уявляєш пупом, На світі безліч таких, як ти.
Він гримів одержимо і люто, І кривилося гнівом лице рябе, Він ладен був мене розіпнути За те, що я поважаю себе.
Не стала навколішки гордість моя. Ліниво тяглася отара хвилин… На світі безліч таких, як я, Та я, їй-Богу, один.
У кожного “Я” є своє ім’я, На всіх не нагримаєш грізно, Ми — не безліч стандартних “я”, А безліч всесвітів різних.
Ми — це народу одвічне лоно, Ми — океанна вселюдська сім’я. І тільки тих поважають мільйони, Хто поважає мільйони “я”.
Аналіз вірша «Я…» Василя Симоненка
Вірш «Я…» Василь Симоненко написав у 1962 році. Твір є прикладом філософської і громадянської лірики поета. У ньому він нагадує читачам, що кожна людина – це неповторна особистість, про що завжди потрібно пам’ятати. Поет говорить вустами ліричного героя, який не боїться висловлювати свої думки, не соромиться бути собою, заявляти про своє «я» і виступати проти диктатури.
Герой (як і автор) засуджує авторитарність і спроби влади перетворити людей на «сіру масу». Зрозуміло, що керувати натовпом, у якому ніхто не має власної думки, значно простіше, і саме до цього прагнули можновладці, але людина не повинна підкорюватись і відмовлятись від себе за жодних умов. На прикладі ліричного героя поет показує людину, яка не скорюється, а намагається протистояти бездушній машині влади, що з легкістю «перемелює» слабких духом і характером.
Симоненко показує людину, яку не можна залякати, бо вона вже встигла усвідомити свою важливість, унікальність, неповторність, і навіть змогла знайти однодумців. Поет говорить про те, що кожна особистість – це окремий всесвіт, який існує лише в одному екземплярі, іншого такого ніде вже не знайти.
І з таких всесвітів формується народ. Коли людина починає розуміти власну цінність, вона ставиться з повагою до себе, до інших, до своєї нації. А якщо цього не відбувається, то й інші люди не будуть поважати такий народ і окремих його представників.
Поет використовує велику кількість художніх засобів, серед яких є метафори, епітети, порівняння, інверсія, повтори, антитеза. Окрім того, у рядках зустрічаються частинки відомих фразеологізмів. А ще Симоненко створює власні поетичні афоризми, які з легкістю можуть стати крилатими фразами.
Читаючи цей твір, важко залишитись байдужим. Він викликає емоції, зворушує і підштовхує до самоаналізу, до роздумів про власний внутрішній світ і занурення у нього, до осмислення свого місця у суспільстві.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Я…” Василя Симоненка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Поезії «Задивляюсь у твої зіниці» та «Я…» Василя Симоненка — це вилита у рядки щира любов до України і філософські роздуми над людською індивідуальністю. Ліричний герой стверджує свої життєві пріоритети: патріотизм, чесність і гідність.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Я…” Василя Симоненка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Я…» Василя Симоненка та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Я…» Василя Симоненка: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Я…» Василя Симоненка і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.